РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000815435<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Золотаренко Ол. Д. 
Порівняльна аналіза продуктів синтези фуллеренів і вуглецевих наноструктур за використання графіту марок ЕГСП та МПГ-7 / Ол. Д. Золотаренко, О. П. Рудакова, Н. Е. Аханова, Ан. Д. Золотаренко, Д. В. Щур, З. А. Матисіна, М. Т. Габдуллин, М. Уалханова, Н. А. Гаврилюк, О. Д. Золотаренко, М. В. Чимбай, І. В. Загорулько // Наносистеми, наноматеріали, нанотехнології : зб. наук. пр.. - 2022. - 20, вип. 3. - С. 725-744. - Бібліогр.: 46 назв. - укp.

За допомогою методу електродугового випаровування графіту марок ЕГСП (електроди графітові спеціальні просочені) та МПГ-7 (дрібнозернистий щільний графіт) у середовищі інертного газу (He) одержано вуглецеві наноструктури (ВНС) різних типів і виконано порівняльний аналіз їх характеристик. Визначено оптимальні технологічні умови синтезу ВНС з графітових анодних електрод порівнюваних марок. З використанням методів сканувальної та просвітлювальної електронних мікроскопій досліджено будову синтезованих вуглецевих матеріалів і показано, що за випаровування графіту марки ЕГСП формуються одностінні та багатостінні вуглецеві нанотрубки навіть без застосування каталізатора. Проведено диференційно-термічний, термогравіметричний та диференційний термогравіметричний аналізи, за результатами яких встановлено температури початку взаємодії утворених ВНС з киснем повітря. За даними фотоспектрального аналізу продуктів синтезу проведено розрахунки та показано, що фуллеренова складова, одержана за випаровування графіту марки ЕГСП, містить 10 - 12 % фуллеренів C60 і C70, що не гірше показників графіту марки МПГ-7. А враховуючи дешевизну графіту марки ЕГСП у порівнянні з МПГ-7, можна стверджувати, що вуглецеві наноструктури (вуглецеві нанотрубки, фуллерени та фуллереноподібні структури), синтезовані з графіту марки ЕГСП, мають більш низьку собівартість. Такий факт є важливим результатом для синтезe вуглецевих фуллеренових молекул, оскільки нині на основі них створюються нові нанотехнології.



Шифр НБУВ: Ж72631 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського