РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000815439<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Барвінченко В. М. 
Солюбілізація та таутомерні перетворення природнього барвника куркуміну у водних розчинах катіонної димерної поверхнево-активної речовини декаметоксину / В. М. Барвінченко, Н. О. Ліпковська // Наносистеми, наноматеріали, нанотехнології : зб. наук. пр.. - 2022. - 20, вип. 3. - С. 777-789. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

За допомогою спектрофотометричного методу досліджено солюбілізацію природнього барвника куркуміну у воді за присутності катіонної димерної ПАР - декаметоксину. Експериментально показано, що розчинність куркуміну лінійно зростає з перевищенням концентрації декаметоксину у <$E8~cdot~10 sup -3> М, значення якої відповідає критичній концентрації міцелоутворення даної ПАР. Ефективність солюбілізації кількісно охарактеризовано величиною солюбілізаційної місткості декаметоксину по відношенню до куркуміну та його константою зв'язування з міцелами. Порівняння спектрів вбирання таутомерних форм куркуміну в наносистемах ПАР із відповідними спектрами у водно-етанольних розчинах з відомою діелектричною проникністю показало, що даний барвник може бути спектральним зондом для визначення ефективної діелектричної проникності псевдофаз всередині міцел. Знайдено, що у водних розчинах переважає кетонна форма куркуміну, а в організованому середовищі, утвореному нанорозмірними міцелярними агрегатами, куркумін є тільки в енольній формі. Виходячи із структури молекули куркуміну, яка містить полярні (фенольні та кетонні групи) та неполярні (вуглеводневі й ароматичні) фрагменти, а також на основі одержаних експериментальних даних з'ясовано, що найбільш вірогідним місцем локалізації куркуміну в організованому розчині є проміжний палісадний шар міцели декаметоксину. Одержані результати можуть бути використані, в першу чергу, для вирішення біомедичних завдань, оскільки відкривають можливість створення нових, ефективніших лікарських засобів куркуміну, здатних забезпечити його високу розчинність у водному середовищі, а отже, збільшити біодоступність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л625.2-1с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72631 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського