РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000815446<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Chabak Yu. G. 
Current functional materials for wear-resistant casting: from multicomponent cast irons to hybrid high-boron alloys = Сучасні функціональні матеріали для зносостійкого лиття: від мультикомпонентних чавунів до гібридних високобористих стопів / Yu. G. Chabak, V. I. Zurnadzhy, M. A. Golinskyi, V. G. Efremenko, N. P. Zaichuk, I. Petryshynets, S. P. Shymchuk // Progress in Physics of Metals. - 2022. - 23, № 4. - С. 583-612. - Бібліогр.: 132 назв. - англ.

Розглянуто результати, одержані в останні два десятиріччя в галузі розробки функціональних трибологічних стопів, призначених для виготовлення литва, що працює в умовах інтенсивного абразивного, ерозійного й ерозійно-корозійного зношування. Проаналізовано хімічний склад, мікроструктурні особливості, механічні та трибологічні властивості (а) багатокомпонентних чавунів, (б) стопів Fe - C - B з підвищеним (1 - 3,5 мас. %) вмістом бору, а також (в) "гібридних" варіантів стопів, розроблених поєднанням різних підходів до легування абразивностійких стопів. Зроблено наголос на необхідності одержання гетерофазної структури, що складається із твердих сполук різних типів (карбідів, боридів, карбоборидів), розподілених у мартенситній матриці, зміцненій за рахунок вторинного твердіння. Такий структурний стан одержують одночасним введенням кількох сильних карбідоутворювальних елементів (Ti, W, Mo, V, Cr) у близьких пропорціях (за аналогією із високоентропійними стопами). Це призводить до конкуренції їх у фазоутворенні під час кристалізації, що забезпечує загальне диспергування структурних елементів стопу. Показано перспективність часткової заміни карбону на бор у стопах на основі заліза, що уможливлює формування боридних і карбоборидних фаз із більш високою твердістю у порівнянні з карбідами. Це уможливлює досягнення високого рівня зносостійкости за відсутности (або низького вмісту) легувальних елементів, що надає змогу суттєво зменшити вартість литва. Проаналізовано вплив легувальних елементів на фізико-механічні властивості боридних фаз, окреслено перспективи та представлено нові ("гібридні") стопи, розроблені шляхом комбінування мультилегування з підвищеним вмістом бору. Описано основні технологічні підходи до оброблення борвмісних зносостійких стопів задля додаткового поліпшення їх механічних і трибологічних властивостей.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.08 + К612.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23022 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського