РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000815452<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Meshkov Yu. Ya. 
Nature of the brittleness of metals = Природа крихкости металів / Yu. Ya. Meshkov, G. P. Zimina, N. M. Stetsenko // Progress in Physics of Metals. - 2022. - 23, № 4. - С. 744-755. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Розглянуто стан крихкості матеріалу як специфічний прояв механічної поведінки під навантаженням, що проявляється у нестабільності значення характеристики міцності в умовах неоднорідностей напружено-деформаційного стану (НДС). Для природньо пластичних металів така механічна поведінка можлива в умовах неоднорідного НДС під дією концентраторів напружень (КН), тріщин тощо. Протидію втраті стабільности міцности (<$Esigma sub 0,2> - умовна межа плинності) чинить наявна пластичність матеріалу, але у вимірі особливого показника - деформаційної стійкості (зламостійкості) Br, який комплексно відображає міру пластичності та деформаційного зміцнення металу в зоні дії КН. Критична величина Brc відповідає міцності <$Esigma sub 0,2С>, за якої стабільність міцності переходить у стан нестабільності за температури TC, де розрив зразка з КН відбувається за номінального напруження <$Esigma sub NF>, нижчого за <$Esigma sub 0,2C : sigma sub NF ~symbol Г~sigma sub 0,2C>. Проаналізовано експериментальні результати різних авторів на зразках з КН (тріщинами), для яких можливо визначити критичні величини <$Esigma sub 0,2С> та Brc залежно від наявного рівня Br у сталях. Виявлено сталу закономірність залежности Brc від Br для різних видів КН, що уможливлює попереднє визначення схильності досліджуваної сталі до втрати стабільності міцності під дією КН за відомими показниками стандартних механічних характеристик під час розтягнення зразків <$Esigma sub 0,2> і SK - істинного напруження руйнування у шийці зразка. Розглянута концепція крихкості металів як прояв нестабільності міцності в умовах дії КН може стати основою для розроблення інноваційної методології інженерного розрахунку силової надійності виробів техніки, що містять конструктивні види КН або відомі тріщини. Це можливо шляхом визначення гранично допустимої критичної характеристики міцності стопу <$Esigma sub 0,2C>, що гарантує відсутність крихкого руйнування для виробу з даним видом КН за умови <$Esigma sub NF ~symbol Г~sigma sub 0,2>.


Індекс рубрикатора НБУВ: В376.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23022 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського