РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000815471<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Терновий Ю. Ф. 
Вимушений теплообмін і швидкість охолодження крапель при одержанні металевих порошків розпилюванням розплаву водою / Ю. Ф. Терновий, В. О. Панова, А. Г. Пригунова // Метал та лиття України. - 2021. - 29, № 1. - С. 26-31. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Одержання якісних металевих порошків є одним з важливих етапів технологічного процесу виробництва металовиробів методом порошкової металургії. Серед великого різноманіття способів виготовлення порошків за економічністю і продуктивністю вигідно відрізняється розпилення розплавів водою високого тиску, при якому геометрична форма та мікроструктура частинок суттєво залежать від швидкості охолодження, що пов'язано з особливостями теплообміну в системі крапля розплаву - вода - газова фаза. Проте експериментальне підтвердження того чи іншого режиму теплообміну не представляється можливим, що пов'язано з малим розміром частинок, кількість яких у 1 см<^>3 зони розпилення складає близько 10<^>7. Проаналізовано вплив теплофізики процесу розпилення на швидкість тверднення крапель металу. На підставі аналізу відомих закономірностей та явищ тепломасопереносу оцінено коефіцієнти тепловіддачі, щільність теплового потоку для різних режимів теплообміну, а також внески кондуктивної, конвективної і радіаційної складових тепловіддачі. Показано, що частка передачі тепла випромінюванням становить не більше 0,1 %. Теоретично підтверджено, що охолодження крапель відбувається в бульбашковому режимі кипіння води. Для інструментальної сталі швидкість охолодження частинок, що розрахована на основі коефіцієнта тепловіддачі при розвиненому бульбашковому режимі, складає порядка 10<^>6 К/с. Така швидкість охолодження при бульбашковому або псевдобульбашковому кипінні забезпечується, коли парова плівка, що утворюється, "зривається" водяним потоком, імітуючи охолодження "псевдобульбашками". Формування коміркової структури порошків, яке спостерігається на практиці під час розпилення водою під тиском, підтверджує правильність теоретичних викладок. Результати роботи можуть бути використаними для обурунтування теплових режимів отримання порошків з різною структурою, у тому числі аморфною.


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.1-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14585 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського