РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000815485<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лисенко Т. В. 
Знос гільзи кристалізатора в процесі експлуатації на виробництві / Т. В. Лисенко, Д. С. Васильєв, О. М. Смірнов // Метал та лиття України. - 2021. - 29, № 3. - С. 44-49. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Представлено результати дослідження пошкоджуваності і зносу гільз кристалізаторів сортової машини безперервного лиття заготовок (МБЛЗ) при литті в промислових умовах. Як правило, знос виникає в нижній частині широкої стінки в місцях, найбільш віддалених від кутів. Кількість сталі, яку розливають через гільзу кристалізатора, неминуче накладає на нього інтенсивний тепловий і механічний вплив. І поступово геометрія її внутрішньої робочої поверхні змінюється, внаслідок чого погіршується якість безперервнолитої заготовки, і після певного числа плавок гільзу доводиться виводити з експлуатації. Причини виходу гільзи з ладу можуть бути різними і залежати від ряду факторів. Випробувано кілька типів гільз кристалізаторів з різною геометрією робочої порожнини. Всі гільзи розділили на 3 групи і вивчали зміни геометричних розмірів і викривлення стінок гільз. З метою об'єктивізації використовували вимірювальну систему MCS-3000. У підсумку все гільзи були зняті через появу дефектів, що роблять неможливим їх подальшу повноцінну експлуатацію, а значні відмінності в стійкості дозволили простежити динаміку їх пошкоджуваності і отримати дані про різні види пошкоджень. Результати досліджень показали, що однією з причин виникнення ділянок ерозій є недостатня міцність зчеплення хромистого покриття з мідною основою. Ділянки ерозійного руйнування пов'язані з глибокими ризиками, які проходять глибоко через покриття і основний матеріал гільзи. Так само з порушеннями технології можна пов'язати появу глибоких раковин з рваними краями, близьких за формою до кола. У свою чергу при використанні багатошарової гільзи виробництва фірми "Kobelco" з рівномірним зносом кутових областей в гільзі автори статті не спостерігали знос на гранях гільзи. Ці гільзи експлуатувалися без видимих порушень технологічного процесу безперервного лиття і показали очікувано високу стійкість. Таким чином, зроблено висновок, що при дотриманні технології можна значно підвищити ресурс гільз. І також, крім безпосередньо технологічного процесу, велику роль відіграє персонал, від недбалості якого також залежить термін служби гільз.


Індекс рубрикатора НБУВ: К616.33-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14585 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського