РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000815487<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дорошенко В. С. 
Методи "цифровізації" ливарно-металургійного виробництва: віртуальний інжиніринг, цифровий двійник, адитивні технології / В. С. Дорошенко // Метал та лиття України. - 2021. - 29, № 3. - С. 62-66. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Епоха інформаційних технологій диктує світу свої пріоритети, врахування яких є обов'язковою умовою побудови конкурентоспроможної національної економіки. Найважливішим пріоритетом у XXI ст. є перехід до "цифровізації" (digitalization). Масштабне поширення цифрових технологій здатне забезпечити економічне зростання, створити синергетичний ефект, що поширюється на економічну, соціальну, технологічну, інтелектуальну й інфраструктурну складові розвитку. Три методи цифровізації, що покликана докорінно змінити виробництво, на прикладах виготовлення литих металоконструкцій представлено в цій статті. Розглянуто поняття "віртуального інжинірингу" як сучасного трактування проєктування і пусконалагодження процесу, в тому числі лиття металу. Створення високотехнологічних виробів і виробництв являє собою взаємозалежний комплекс наукових, проєктно-конструкторських, технологічних і виробничих робіт. Віртуальний інжиніринг процесу лиття металу за газифікованими моделями виконується у Фізико-технологічному інституті металів та сплавів НАН України (ФТІМС НАНУ) у відділі під керівництвом О. Й. Шинського і, крім проєктування виробничого обладнання, включає проєктування модельного оснащення, очисного устаткування, а також засоби автоматизації технологічних процесів і екологічного моніторингу всього циклу виробництва, які проходять пусконалагодження в умовах створених виробництв. Метод цифрового двійника виробів визначається тим, які показники слід оптимізувати щодо характеристик самого виробу або технології його виробництва, при цьому конструктори застосовують симуляційні моделі у вигляді цифрових даних. Розглянуто основні способи адитивного виробництва моделей та піщаних форм для виготовлення металевих виливків, за яким пошарово нарощується методом 3D-друку виріб, а процес управляється програмою комп'ютера. Показано дані про об'єм росту ринку адитивних технологій і приклад принтера друкування розплавом з дроту.


Індекс рубрикатора НБУВ: К3 с + К616.3 с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14585 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського