РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000815539<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Панов Є. М. 
Автоматизовані розрахунки при розробці енергоефективних конструкцій печей для переплавлення алюмінієвого брухту / Є. М. Панов, М. Ф. Боженко, М. В. Коржик // Енерготехнології та ресурсозбереження. - 2022. - № 3. - С. 95-104. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Наведено аналіз теплових умов роботи печей для переплавлення алюмінієвого брухту. Встановлено, що при розробці конструкцій печей для футеровки необхідно обирати вогнетривкі матеріали із вмістом оксиду алюмінію більш 85 %, а товщина теплоізоляції має забезпечувати температуру зовнішніх поверхонь не більш 50 <$E symbol Р>С. На базі відповідних методик розроблено пакети прикладних програм: конструкторських розрахунків футеровки та теплоізоляції з урахуванням зміни теплопровідності окремих шарів унаслідок їх повного або часткового просочування розплавом алюмінію; розрахунків енергобалансів; вибору зовнішніх нагрівальних пристроїв при електричному або полуменевому нагріві. В енергетичному балансі враховано потужність зовнішнього джерела теплоти, а також кількість теплоти, що витрачається на нагрів брухту до температури розплавлення, розпалавлення та перегрів розплаву до робочої температури та втрати теплоти. Рівняння теплового балансу використовується для визначення терміну плавки для печей з електричним обігрівом або для визначення потужності пальникових пристроїв при бажаному терміні плавки. В конструкторських розрахунках обирають необхідну товщину футеровочно-теплоізоляційних матеріалів для всіх елементів огороджень. При відповідних розрахунках у діалоговому режимі є можливість оперативно змінювати матеріали та їх товщину у разі перевищення допустимих температур експлуатації цих матеріалів. При розрахунках зовнішніх нагрівальних пристроїв розглянуто варіанти з використанням електричних стрічкових або дротових нагрівачів з ніхрому чи сталі ЕІ-626. Полуменевий нагрів може бути реалізований за допомогою газових пальників чи форсунок на рідкому паливі. Подальші варіантні розрахунки за розробленими методиками та програмним забезпеченням дали можливість створити конструкцію печі потужністю 600 кВт зі зменшеними енергетичними та експлуатаційними витратами на процес плавки.


Індекс рубрикатора НБУВ: К343.1-5-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського