РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000815544<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кравець В. Ю. 
Вплив різних факторів на теплопередавальні характеристики мініатюрних двофазних термосифонів з нанорідинами / В. Ю. Кравець, В. Н. Морару, Д. І. Гуров // Енерготехнології та ресурсозбереження. - 2022. - № 4. - С. 50-61. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

У даний час все більший інтерес становлять різні композиції нанорідин як теплоносії для передачі теплоти в термосифонах та інших випарно-конденсаційних пристроях. Наведено та проаналізовано експериментальні дані щодо теплопередаючих характеристик (повних термічних опорів, максимальних теплових потоків, що передаються, та еквівалентної теплопровідності) двофазних мініатюрних термосифонів з нанорідинами. Геометричні параметри термосифонів усіх експериментальних зразків були ідентичні: загальна довжина - 700 мм, внутрішній діаметр - 5 мм. Довжина зони нагріву змінювалася поступово від 45 до 200 мм. Довжина зони конденсації становила 200 мм у всіх досліджених термосифонів. Кількість теплоносія в термосифонах була однаковою, і висота його в зоні нагріву перед початком досліджень складала 88 мм. Як теплоносії використовувалися дистильована вода та водні нанорідини з наночастинками вуглецевих нанотрубок, синтетичного алмазу та вуглецевої сажі. Увагу приділено вивченню впливу коефіцієнта заповнення та кута нахилу термосифона, величини теплового потоку, що передається, та хімічної природи (складу) теплоносія (нанорідини) на теплопередаючі характеристики термосифонів. Показано сильний вплив зазначених факторів на ефективність роботи мініатюрного двофазного закритого термосифона. Отримано більш ніж дворазове підвищення теплопередаючих характеристик термосифонів (максимальний тепловий потік, що передається) при різкому зниженні їх термічного опору. Передбачається, що значно більш висока теплопередавальна здатність таких термосифонів у порівнянні із заправленими водою пояснюється не тільки вищою теплопровідністю теплоносія, але й виникненням своєрідної пористої структури, що перешкоджає появі парової плівки та сприяє інтенсифікації процесів тепловіддачі при кипінні.


Індекс рубрикатора НБУВ: З312

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського