РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000815674<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дробова Н. М. 
Клініко-параклінічні особливості та оптимізація прогнозування перебігу муковісцидозу у дітей : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / Н. М. Дробова; Харківська медична академія післядипломної освіти. - Харків, 2019. - 20 c. - укp.

Зауважено, що до дослідження було залучено 101 дитину віком від 0 до 17 років 11 місяців 29 днів, з них 47 дітей з діагнозом МВ (муковісцидоз) та 54 здорові дитини контрольної групи. Визначено частоту поширеності пневмофіброзу, бронхоектазів, циротичних уражень паренхіми печінки в дітей з МВ у Харківському регіоні. За результатами бактеріологічного дослідження в мокротинні найбільш частими патогенами респіраторного тракту в дітей з МВ є C. albicans, S. aureus, P. aeruginosa. Визначено чутливість основних респіраторних збудників до антибактеріальних препаратів у дітей з МВ у Харківському регіоні. Проведено дослідження імунологічних особливостей дітей з МВ та визначено сенсибілізацію до побутових, пилкових та харчових алергенів. Встановлено, що такі молекулярно-генетичні фактори, як мутації генів цитокінів ІЛ-4 (С589Т) та ІЛ-10 (G1082A), є негативними прогностичними чинниками й асоційовані з певними патологічними станами, які мають місце у дітей з МВ. Акцентовано, що розроблені способи прогнозування ризику розвитку цирозу печінки та бронхоектазів у дітей, хворих на МВ, дозволять отримувати достовірні прогнози з достатньою для практичного застосування точністю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.419.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441181 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського