РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000815682<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тительмаєр К. О. 
Високоефективні перетворювачі напруги для портативних фотоелектричних систем : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.09.12 / К. О. Тительмаєр; Національна академія наук України, Інститут електродинаміки. - Київ, 2019. - 20 c. - укp.

Дисертація присвячена рішенню важливої наукової проблеми підвищення епер- гонезалежності військових, служб з ліквідації надзвичайних ситуацій та цивільних застосувань за рахунок дослідження та розробки високоефективних перетворювачів постійної напруги для портативних джерел живлення на базі перетворення сонячно¬го випромінювання в електричну енергію. Для об’єктивного та коректного порівняння топологій, вперше сформульовано критерії за якими порівнювалися перетворювачі. Враховуючи вимоги до перетворю¬вачів напруги, а саме з урахуванням того, що топологія повинна мати мінімальні втрати провідності, мінімальну напругу на напівпровідникових пристроях та мініма¬льні масо-габаритні показники пасивних компонентів, були вибрані наступні параме¬три: значення загальної напруги на транзисторах оскільки від цього критерію зале¬жить розмір і вартість силових елементів (напруга на силових діодах не береться до уваги, оскільки всі представлені топології використовують схеми синхронного ви¬прямлення); втрати провідності в напівпровідникових транзисторах (завдяки тому, що використовуються схеми з синхронним випрямленням, втрат провідності діодів не враховуються); масо-габаритньї показники реактивних елементів (відносний розмір індуктивностей та конденсаторів, який буде пропорційний накопиченій в них енергії). Вперше запропоновано новий гістерезисний оптимізатор відбору потужності для використання в системах пошуку точки максимуму потужності (СТМП) фотое¬лектричного перетворювача, який на відміну від існуючих СТМП має спрощену структуру, дозволяє не використовувати мікроконтролер в якості елементу керуван¬ня, та не має в своєму складі датчиків струму. Експериментальні дослідження пока¬зали, що ККД запропонованого оптимізатора в широкому діапазоні інтенсивностей сонячного випромінювання та значень вихідного навантаження, складає 90-97 %. Вперше запропоновано систему керування двонаправленим перетворювачем напруги у складі портативного фотоелектричного джерела живлення, яка відрізня¬ється від існуючих тим, що використовує керування на основі методу передбачення по моделі (Model Predictive Control, MPC), та дозволяє зменшити статичну похибку та перерегулювання при зміні навантаження, у порівнянні з регулятором на основі ПІД контролера. Розроблено та експериментально досліджено експериментальний зразок пора- тивної фотоелектричної системи живлення, який складається з фотоелетричних пе¬ретворювачів, акумуляторних батарей, запропонованого гістерезисного оптимізато¬ру потужності та двонаправленого перетворювача напруги на базі двофазної топології з чередуванням фаз. Максимальний коефіцієнт корисної дії склав 97.6 %. Проведені експериментальні дослідження підтвердили отримані висновки ио ре¬зультатам теоретичних розрахунків та математичного моделювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: З854

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441224 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського