РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000815941<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Баланюк В. М. 
Наукові основи зменшення впливу на довкілля пожеж на їх початковій стадії дією ударних хвиль : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 21.06.01, 21.06.02 / В. М. Баланюк; Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління. - Київ, 2019. - 45 c. - укp.

На основі аналізу характеристик існуючих засобів пожежогасіння створено наукові основи зменшення негативного впливу пожеж на довкілля, які враховують особливості та закономірності дії чинників на ефективність припинення горіння горючих середовищ на початковій стадії розвитку пожеж ударними хвилями, у тому числі за комбінованого їх застосування з екологічно прийнятними газовими та аерозолевими вогнегасними речовинами. Експериментально встановлено, що серії з 3-х ударних хвиль при частоті 8 - 12 Гц забезпечують підвищення вогнегасної ефективності вогнегасних речовин об’ємної дії до 20 % в умовах експериментальної камери порівняно з дією одинарної ударної хвилі. Виявлено ефект синергізму між компонентами комбінованої вогнегасної системи який проявляється у зниженні вогнегасної концентрації СО2 до 4,8 %, та азоту до концентрації 10.2 % при умові впливу на полум’я одинарних та потрійних серій ударних хвиль із зазначеною частотою, що полягає у зниженні їх вогнегасних концентрацій до 7 разів порівняно з їх індивідуальними значеннями. Науково обґрунтовано схемні рішення і параметри та створено технічні засоби, які реалізують технологію припинення горіння на початковій стадії розвитку пожежі застосуванням ударних хвиль або їх комбінацій із екологічно прийнятними вогнегасними речовинами об’ємної дії, що забезпечує запобігання поширенню горіння та зменшення забруднення довкілля. Генератори ударних хвиль можуть бути як у складі пристрою, так і встановлюватись окремо та використовуватись разом з окремо встановленими генераторами ударних хвиль. При цьому тривалість емісії та обсяги шкідливих для довкілля речовин внаслідок пожеж значно зменшуються, що призводить до підвищення ефективності забезпечення екологічної безпеки населення і територій України. Проведені полігонні випробування показали прогнозовано високу вогнегасну ефективність розроблених генераторів вогнегасного аерозолю, автономних аерозольних установок попередження горіння та пожежогасіння, а також пристроїв комбінованого гасіння та попередження пожежі. При цьому вогнегасна концентрація вогнегасних компонентів при комбінованій дії в великогабаритних приміщеннях зменшується до 3 разів, що стосується вогнегасного аерозолю та для газових вогнегасних речовин (СО2, N2) до 6 разів порівняно з їх індивідуальними значеннями при дії на середовище серій ударних хвиль потужністю до 2 500 Па та частотою близько 10 Гц. Результати дослідження є науковим підґрунтям зниження шкідливого впливу на довкілля продуктів горіння та вогнегасних речовин за рахунок значного підвищення ефективності вогнегасного аерозолю і газів та зменшення часу гасіння пожеж при дії ударних хвиль. Встановлено, що зазначений спосіб гасіння забезпечуватиме зменшення викиду парникового газу - діоксиду вуглецю у 3 рази порівняно з його індивідуальною вогнегасною концентрацією, а у комплексі з вогнегасними аерозолями та ударними хвилями до 6 разів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.1 + Н961/965

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441297 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського