РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000815991<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Марченко А. В. 
Морфотопогеометричні закономірності формування зубних дуг верхньої та нижньої щелеп у юнаків і дівчат з ортогнатичним прикусом : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.03.01 / А. В. Марченко; Вінницький національний медичний університет імені М. І. Пирогова. - Вінниця, 2019. - 36 c. - укp.

Уперше встановлено особливості і прояви статевого диморфізму комп’ютерно-томографічних одонтометричних показників в юнаків і дівчат (44 юнаків та 50 дівчат) з ортогнатичним прикусом без урахування та з урахуванням краніотипу. Розширено уявлення про особливості і статеві розбіжності кефалометричних показників (мозкового та лицевого черепа) із урахуванням краніотипу. Вперше встановлено особливості і прояви статевого диморфізму зв’язків між лінійними розмірами, необхідними для побудови коректної форми зубної дуги, та одонтометричними і кефалометричними показниками у юнаків та дівчат загальної групи з ортогнатичним прикусом. Уперше встановлено особливості і статеві розбіжності зв’язків між лінійними розмірами, необхідними для побудови коректної форми зубної дуги, та одонтометричними і кефалометричними показниками у юнаків та дівчат з ортогнатичним прикусом різних краніотипів. Уперше розроблено та проведено аналіз регресійних моделей відтворення індивідуальних характеристик зубних дуг верхньої та нижньої щелеп у юнаків і дівчат з ортогнатичним прикусом в залежності від одонтометричних та кефалометричних показників без урахування і з урахуванням краніотипу. Для практичного використання отриманих результатів моделювання запропоновано новий метод відтворення коректної форми зубної дуги, з використанням комп’ютерної програми DentaForm, яка дозволить лікарю-ортодонту швидко і якісно побудувати необхідну для пацієнта форму зубної дуги, проводити об’єктивну оцінку лікування патології, скоротити час лікування і зменшити кількість виникнення рецидивів захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.62-2 + Е70*694.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441204 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського