РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000816096<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Казимиренко Ю. О. 
Наукові основи проектування і підвищення захисту метал-скляними матеріалами елементів суден для радіоактивних вантажів : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.08.03, 05.17.11 / Ю. О. Казимиренко; Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова. - Миколаїв, 2019. - 47 c. - укp.

Запропоновано, теоретично обґрунтовано та досліджено вирішення науково-технічної проблеми розробки принципово нового наукового підходу до проєктування елементів суден і плавучих споруд для радіоактивних вантажів (РАВ), в основу якого покладено дотримання умов теплової безпеки та теорію захисту конструкцій на основі фізико-хімічних процесів створення нових композицій з полі- й ультрадисперсною структурою шляхом поєднання скляних мікросфер і порошків з металами методами спікання та електродугового напилення. Теоретично обґрунтовано й експериментально підтверджено можливість спікання порожніх скляних мікросфер системи Na2O-B2O3-SiO2 з порошками алюмінію. Зауважено, що наукові основи створення нових композицій ґрунтуються на встановлених закономірностях перебування скляних мікросфер і порошків систем Na2O-B2O3-SiO2, Na2O-CaO-SiO2, K2O-PbO-SiO2 у аморфному та кристалічному станах з наступним формуванням полі- й ультрадисперсної структури та ефектом "металізації" скляних включень, що сприятиме підвищенню рентгенозахисних властивостей. Досліджено вплив скляних включень на радіаційну стійкість в умовах γ-випромінювань Co60, міцнісні, теплофізичні, демпфірувальні властивості електродугових покриттів із Св-08Г2С і Св-АМг5, що є підгрунтям для концептуальних положень підвищення комплексного захисту блоків і модулів суден і плавучих споруд для РАВ. Розвинуто метод оцінювання технічного стану суднових композитних конструкцій: поглиблено систему показників якості, розроблено нову інформаційно-пошукову систему та встановлено взаємозв'язок між проєктними, технологічними й експлуатаційними факторами. За допомогою застосування розроблених матеріалів і покриттів удосконалено конструкцію модуля біологічного захисту, що надає змогу на 10 % знизити його масу. Досліджено напружено-деформований стан шаруватих панелей в умовах короткочасних температурних навантажень у випадках аварійних ситуацій транспортування середньо- і високоактивних РАВ. Розроблено нову аналітичну модель функціонування судна з побудовою інформаційної системи завантаженості. Науково обгрунтовано та запропоновано новий підхід до проєктування елементів біологічного захисту плавучих споруд, для чого вперше сформульовано та розв'язано у тривимірній спряженій постановці на прикладі суднової цистерни з багатошаровою стінкою стаціонарну задачу про тепловий стан у вантажній зоні, що надає змогу отримувати інформацію про розподіл температур та циркуляцію повітря й обирати раціональну конструкцію блоків за обмеженнями потужності остаточного тепловиділення РАВ. Розроблено технологічні пропозиції щодо ремонтних та експлуатаційних заходів, впровадження конструктивних рішень з використанням нових матеріалів і покриттів. Проаналізовано інноваційну привабливість та визначено економічну ефективність розробок.


Індекс рубрикатора НБУВ: О425.14-060.17 + О484.88

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441706 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського