РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000816193<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Аносова В. С. 
Становлення та розвиток фортифікаційних технологій оборонних комплексів Західної України (XII – XVIII століття) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.07 / В. С. Аносова; Державний університет інфраструктури та технологій. - Київ, 2019. - 22 c. - укp.

Дисертація є першим комплексним узагальненим дослідженням, у якому розглянуто процеси становлення та розвитку фортифікаційних технологій оборонних комплексів Західної України (XII - XVIII ст.). Територіальні межі обраного в досліджені регіону охоплюють терени восьми сучасних областей: Львівську, Івано-Франківську, Тернопільську, Волинську, Рівненську, Хмельницьку, Чернівецьку та Закарпатську. Вибір зазначеного регіону обумовлений локалізацією об'єктів фортифікаційного значення, що було обрано для дослідження. Відображено історію розвитку та процеси трансформації технологій фортифікаційного будівництва оборонних споруд на теренах сучасної Західної України протягом XII - XVIII ст. в контексті розвитку військової техніки; на прикладі двадцяти чотирьох замків (замок в Меджибожі, Одеський, Острозький, Кам'янець-Подільський, Чортківський, Клеванський та Угончацький замки, замкові комплекси в с. Бережани, в с. Добромилі, в с. Квасові, в с. Пневі; до більш пізнього часу відносяться: замок в Старому Селі, замок в Поморянах, Теребовлянський, Олицький, Золочівський, Підгорецький, Збаразький, Луцький, Ягільницький, Бучацький, Сутковецький, Микулинський замки, а також замок у Бродах і замок у Токах) західноукраїнського регіону простежено особливості регіонального фортифікаційного будівництва в зазначений період. Виявлено основні чинники, що впливали на розвиток фортифікаційного будівництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)41/51 + Ц561.21 г(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441464 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського