РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000816397<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Алексєєв В. Д. 
Особливості процесу переносу енергії в радіаційно-забарвлених кристалах Csl:TI : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.10 / В. Д. Алексєєв; Національна академія наук України, Інститут монокристалів. - Харків, 2018. - 22 c. - укp.

Досліджено процеси радіаційного пошкодження кристалів CsI:Tl і роль наведених опроміненням центрів забарвлення в процесі переносу енергії до Тl+-центрів світіння. Встановлено, що на утворення і релаксацію активаторних центрів забарвлення впливає пластична деформація, термічна та оптична обробка кристала, а також наявність СО32- іонів. Абсорбційні властивості активаторних центрів забарвлення двох типів інтерпретуються в рамках моделі, відповідно до якої вони є домішково-вакансійними диполі Tl0va+ і Tl2+vc-, в яких електронний Tl0 і дірковий Tl2+ центри збурені сусідньою аніонною і катіонною вакансією, відповідно. При збудженні кристала CsI:Tl світлом з області ближнього ультрафіолету виникає струм об'ємної провідності, що обумовлений переносом електрона з I- на Тl+ іон. Перенос заряду ініціює утворення Tl0 центра і захват зонної дірки домішково-вакансійним диполем СО32-va+ з утворенням однозарядного СО3--іона і вивільненням аніонної вакансії, що в процесі дифузії захоплюється Tl0-центром. Tl0va+ і Tl2+vc- центри приймають участь у сцинтиляційному процесі, отримуючи резонансним шляхом енергію від Tl+ центрів. Деградація світлового виходу опромінених кристалів Csl:Tl обумовлена випромінювальним переносом енергії від Tl+ до Tl0va+ центрів, світіння яких погашено при температурах, що перевершують 200К. Безвипромінювальний перенос енергії від Tl+ до Tl2+vc- центрів призводить до довгохвильового спектрального зсуву і зміни форми сцинтиляційного імпульсу.


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.53,022 + В375.147,022 + В345,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА438017 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського