РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000816446<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Павлюк А. Г. 
Матеріально-правове відведення: нормативне конституювання та методологічне значення : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.12 / А. Г. Павлюк; Хмельницька обласна рада, Хмельницький університет управління та права імені Леоніда Юзькова. - Хмельницький, 2019. - 19 c. - укp.

Представлено матеріально-правове відведення (далі – МПВ) такою модальною характеристикою стану права, як недійсність права. Розглянуто питання в рамках структурного, субстратного та концептуального аналізу МПВ, а також у рамках переходу від абстрактної норми-відведення до конкретної норми, аналізу правоперешкоджаючих та правоприпиняючих типів відведення та в рамках аналізу відведення в рамках експертного та судового стилів опрацювання правової справи. Прийнято за основу дисертаційної проблематизації одного з інститутів матеріального права поняття системного підходу в формі аналізу структури, субстрату та концепту системи (за А. І. Уйомовим), який конкретизується у формі принципу семантичного реалізму, розглянутого у вузькому (репрезентативно-феноменологічна узгодженість) і широкому (разом з поняттям правильності і/або дієвості права) сенсах (тобто за аналогією з відповідним принципом сучасної логіки). Показано співвідношення системного підходу та правової реальності як нормативно- ціннісної системи (норма, комунікація, ідея права) і встановлено наявність проблеми адаптації загального поняття правової реальності та інше. Роз'яснено поняття "конституювання" та його нормативний характер. Зазначено, що формальне конституювання здійснюється у формі застосування системи S5 Льюїса, попередньо редукованої ad hoc, з одного боку, і дефініційно розширеної - з іншого. Розглянуто "заперечення" чисто формально як один із символів такої системи, та інше. Акцентовано увагу, що в кінцевому підсумку комунікація і модифікована система Теофраста зв'язуються в єдине ціле за допомогою такого поняття, як спір про стан права, зокрема про такий його стан, як недійсність права, нрорма-відведення конструюється як співвідношення негативних умов застосування норми і такої характеристики правового наслідку норми, як недійсність (за означенням). Наголошено, що відведення аналізується як норма об'єктивного і суб'єктивного права, тобто як загальна і індивідуальна норми, при цьому перша з них розглядається в абстрактній і конкретній формах. Представлено результати аналізу (на прикладі цивільного права) двох абстрактних типів заперечення: правоперешкоджаючого та правоприпиняючого. Запропоновано практичне застосування такого роду поняття в навчальній та іншій практиці у формі експертного та судового стилів застосування такого роду заперечення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441525 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського