РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000816494<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гребень О. С. 
Моніторинг та оцінка впливу сільськогосподарських процесів на екологічну безпеку територій : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 21.06.01 / О. С. Гребень; Київський національний університет будівництва і архітектури. - Київ, 2019. - 24 c. - укp.

Досліджено вплив сільськогосподарських процесів на стан земельних ресурсів та прилеглих водних об’єктів засобами контактного та дистанційного моніторингу. ерхонь. Розроблено методологію, яка є науково-методичною основою для побудови картографічних моделей екологічної оцінки сільськогосподарських територій з урахуванням різноманіття вирощувальних гібридів зернових культур і специфіки формування та розвитку зон земельних ділянок із різним ступенем розвитку процесів ерозії ґрунтів. Також дана методологія дозволяє виявляти потенційно підтоплювані, заболочені та опустелювані зони земельних ділянок в умовах обмеженої апріорної інформації шляхом аналізу кліматичних умов та тріангуляційних моделей місцевості; зменшити часові і фінансові затрати на виявлення зон, що піддаються процесам ерозії шляхом зменшення трудовитрат на проведення комплексу польових робіт; створювати картографічні моделі взаємозв’язку між екосистемами водних об’єктів та структурою поверхні посівних площ агропромислових підприємств. Вперше розроблено підхід до моніторингу поверхневих та підземних вод, заснований на моделюванні поверхневого стоку з земель сільськогосподарського призначення методами геоінформаційних технологій. Удосконалено метод побудови картографічних моделей сільськогосподарських земельних ділянок за ступенем вегетації зернових культур, що проводиться за рахунок поєднання контактних досліджень і аналізу даних дистанційного зондування Землі для підвищення оперативності й точності ідентифікації окремих земельних ділянок, що піддаються розвитку ерозійних процесів. Встановлено закономірності перевищення норм гранично допустимих концентрацій хімічних речовин по елементним показникам у водоймищах (в загальному більше ніж на 30%) залежно від об’ємів внесення мінеральних добрив. Запропоновано інформаційно-аналітичну систему підтримки рішень в задачах управління екологічною безпекою земель сільськогосподарського призначення та прилеглих водних об’єктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР) с7,022 + Б1 в2:П,022 + Д131.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441585 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського