РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000816544<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Грещук О. М. 
Взаємозв'язок морфологічних та структурних особливостей металевих наноструктур з ефектами підсилення ними раманівського розсіяння : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / О. М. Грещук; Національна академія наук України, Інститут фізики напівпровідників імені В. Є. Лашкарьова. - Київ, 2019. - 20 c. - укp.

Викладено результати досліджень морфологічних та структурних особливостей золотих наноструктур з ефектами підсилення ними раманівського розсіяння молекул-аналітів. Розроблено та досліджено ефективні SERS підкладки, що являють собою плівки з наночастинок (НЧ) типу "ядро-оболонка" Au-SiO2, SiO2-Au. Встановлено, що для SERS підкладок на основі наноструктур Au-ядро/SiO2-оболонка коефіцієнт підсилення становить 102-103 (в залежності від товщини оболонки), а для SiO2-Au – 104-105 (в залежності від концентрації золотих НЧ, на поверхні SiO2 оболонки). Значне підсилення зумовлене істотним збільшенням ефективної поверхні, на якій знаходяться НЧ золота і аналіта, а також наявністю в системі "гарячих точок" з великою напруженістю електричного поля. Розроблено та досліджено два типи ефективних SERS підкладок на основі "нанозірок". Продемонстровано, що змінюючи розміри ядра і вістря НЗ в процесі їх синтезу, можна налаштувати параметри плазмонного поглинання SERS підкладок на необхідну довжину хвилі збуджуючого лазерного випромінювання для реалізації найкращих резонансних умов SERS-підсилення. Встановлено кореляцію між експериментальними даними та теоретично змодельованим розподілом ЕМ поля поблизу НЧ. Встановлено, що коефіцієнт підсилення SERS сигналу від підкладок I типу становить 105, а II типу – 106. Зауважено, що підкладки II типу можна використовувати для діагностики живих тканин, оскільки крім смуги плазмонного поглинання з максимумом 600 нм, їм властива смуга з максимумом 1000 нм, яка потрапляє у вікно прозорості тканин. Досліджено морфологічні та оптичні властивості SERS підкладок, сформованих методом інтерференційної фотолітографії. Виявлено ефект суттєвого збільшення ефективності раманівського розсіяння від молекул-аналіту за рахунок відпалу таких наноструктур з попередньо осадженими на них молекулами. Встановлено, що після відпалу при Т = 420°С морфологічна однорідність наноструктур поліпшується, змінюються їх розміри і структура відповідно зменшується напівширина смуги плазмонного поглинання і зміщується її максимуму з 670 до 600 нм. Розроблено та досліджено SERS підкладки виготовлені методом термічного напилення металів. Показано, що за допомогою термічного відпалу таких плівок в діапазоні температур від 200 до 450°С можна плавно керувати положенням смуги плазмонного поглинання та її формою та точно налаштувати на необхідну довжину хвилі для резонансу зі збуджуючим лазерним випромінюванням. Продемонстровано, що такого типу SERS підкладки ефективно підсилюють SERS-сигнал від молекул родаміну 6Ж і кристалічного фіолетового.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.211,022 + В378.4,022 + В344.337,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441791 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського