РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000816546<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Грязнова Т. А. 
Комплекси білків родини інтерсектинів з верпролінами WIP і CR16 - компоненти апарату транспорту везикул та актинового цитоскелета : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.03 / Т. А. Грязнова; Національна академія наук України, Інститут молекулярної біології і генетики. - Київ, 2019. - 24 c. - укp.

Виявлено нову роль білків родини інтерсектинів (ITSN1 та ITSN2) як даптерних білків під час N-WASP-залежної полімеризації актину. Було ідентифіковано два нових партнера інтерсектинів - WIP та CR16, які через взаємодію з факторами нуклеації, такими як N-WASP та кортактин, регулюють полімеризацію актину. Охарактеризовано взаємодію інтерсектинів з одним із ключових компонентів подосом та інвадоподій - WIP. Вперше продемонстровано, що ендогенні ITSN1 та ITSN2, а також комплекс ITSN1/WIP є компонентами інвадоподій. Показано, що WIP зв’язує SH3A-, SH3C-, SH3E-домени ITSN1 та ITSN2. Доведено пряму взаємодію між ITSN1 та WIP через амінокислотні залишки 318-450 пролін-збагаченого домену WIP. Виявлено, що комплекс ITSN1/WIP є компонентом RAB4-позитивних везикул, бере участь у везикулярному транспорті рецептора трансферину та індукує утворення філоподієподібних виступів. Встановлено існування потрійного комплексу між ITSN1, WIP та N-WASP, у складі якого WІP сприяє взаємодії між N-WASP та інтерсектином. Вперше продемонстровано наявність білок-білкового комплексу між інтерсектинами та CR16, який залучено до передачі сигналу в нейронах та сперматогенезу. Встановлено, що CR16 взаємодіє з нейрон-специфічною ізоформою SН3А-домена ITSN1 та SH3Е-доменом ITSN2, причому ITSN1 зв’язує CR16, який знаходиться в комплексі з β-актином і сприяє локалізації інтерсектину з полімеризованим актином.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*551.7*715.74

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441793 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського