РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000816557<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Челядин Ю. Я. 
Оптимізація лікування та реабілітації хворих з обсесивно-компульсивним розладом : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.16 / Ю. Я. Челядин; Державна установа "Науково-дослідний інститут психіатрії Міністерства охорони здоров'я України". - Київ, 2019. - 23 c. - укp.

Проблема ОКР в даний час досить актуальна. Незважаючи на проведені дослідження і розробку нових методів ПфТ та ПсТ, лікування хворих даної категорії залишається складним завданням. Наведено теоретичне опрацювання та практичне вирішення важливої задачі у галузі психіатрі, а саме формування критеріїв, розробки алгоритму лікувальних та реабілітаційних заходів, а також створення інструментарію диференційної діагностики ОКС, а саме при ОКР та ШTP з ОКС на підґрунті виявлення й аналізу їх клінічної типології. Усього у дослідженні за умови отримання інформованої згоди взяло участь 165 пацієнтів у віці від 18 до 48 років, які перебували стаціонарному лікуванні в ТМО "Психіатрія" у м. Києві та амбулаторному лікування кафедри психіатрії, психотерапії та медичної психології НМАПО імені П. Л Шупика з симптомами ОКР. За допомогою критеріїв МКХ-10 сформували дві групи. Перша група, в яку ввійшло 96 пацієнтів (58,2 %) з діагнозом ОКР (F42) і було названо групу - F42. Друга група, що включила 69 пацієнтів (41,8 %), у яких був діагностований шизотиповий розлад з домінантною обсесивно-компульсивною симптоматикою (ШтР з домінантною ОКС), яку позначили як групу F21. Важливою складовою оптимізації стало виділення чотирьох типів ОКС, що дало можливість розробити диференційовану програму комплексного лікування та впровадити процедурно-алгоритмічний маршрут пацієнта з ОКС. Отримані дані дозволили розробити ефективну психотерапевтичну програму у досліджуваного контингенту, яка передбачала застосування КБТ та ГшТ. Терапія проводилася у вигляді 26 сесій, тривалістю 60 хвилин. Перша та остання сесії були виключно діагностичними. Надалі робота полягала з ОК-циклом, механізмами захисту та копінг-стратегіями. Отже, була розроблена та впроваджена диференційована програма комплексного лікування та алгоритмічний маршрут пацієнта з ОКС. Аналіз результатів проведеної лікувально-реабілітаційної роботи дозволив зробити висновок, що застосування такого терапевтичного комплексу сприяло редукції симптоматики ОКР, зменшенню тривалості лікування та збільшенню періодів ремісії, підвищенню якості життя та соціального функціонування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-32 + Р357

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441804 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського