РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000816756<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Черненко І. О. 
Формування посттравматичного стресового розладу у комбатантів (фактори ризику, профілактика, терапія, реабілітація) : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.16 / І. О. Черненко; Національна академія медичних наук України, Інститут неврології, психіатрії та наркології. - Харків, 2019. - 20, [1] c. - укp.

Вперше на основі комплексного дослідження та систематизації соціально-демографічних, клініко-психопатологічних і психологічних особливостей військовослужбовців ЗСУ, які брали безпосередню участь у бойових діях в зоні АТО, доведено принципову можливість кількісної оцінки ризику формування посттравматичного стресового розладу (ПТСР) у комбатантів, а також можливість створення алгоритмів формування персоніфікованих програм терапії та реабілітації військовослужбовців з цим розладом. Вперше встановлено, що найбільш впливовими факторами формування ПТСР у комбатантів є (у порядку зменшення впливовості) тривалість або особистісна значущість психотравми (за суб'єктивною оцінкою комбатанта) протягом бойових дій, відсутність бажання служити у ЗС України, соматичні наслідки бойових дій. Вперше показано, що за інформативністю та вагомістю найбільш патогенними (в плані формування ПТСР) видами бойових дій є осада, військова блокада і наступ: при цьому вирішальне значення має тривалість перебування в таких умовах, а також загальна тривалість безперервної участі у бойових діях більше 147 діб. Вперше доведено наявність кумулятивної дії низки обставин попереднього мирного життя комбатантів у формуванні ПТСР, і навпаки не знайдено свідчень впливу деяких бойових факторів, які вважаються асоційованими з формуванням цього розладу у військовослужбовців. Доповнено відомості та отримано нові дані щодо медико-психологічної характеристики комбатантів в Україні з виділенням специфічних психологічних, патопсихологічних, особистісних, когнітивних предикторів формування ПТСР. На цій основі вперше визначено показники резистентності або, навпаки, вразливості до формування ПТСР у військовослужбовців при виконанні ними бойових професійних обов'язків в умовах гібридної війні в Україні. Доповнено відомості щодо клініко-феноменологічної структури ПТСР. Вперше проведено ранжування психопатологічних симптомів ПТСР у комбатантів за ступенем їхньої інтенсивності (комплексний показник, що враховує одночасно частоту та виразність зазначених симптомів). Вперше у вітчизняній психіатрії доведено, що вживання алкоголю зі шкідливими наслідками є маркером наявності ПТСР, і навпаки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р649

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441827 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського