РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000816775<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Васильєв Д. Л. 
Розвиток наукових основ визначення параметрів розвантаження привибійної частини газоносних вугільних пластів : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.15.09 / Д. Л. Васильєв; Національна академія наук України, Інститут геотехнічної механіки імені М. С. Полякова. - Дніпро, 2019. - 44 c. - укp.

Досліджено розвиток теорії локального руйнування крихких матеріалів. Виведено та розв'язано диференціальне рівняння зв'язку між нормальними та дотичними напруженнями в руйнованому тілі. Розроблено методи розрахунку межі міцності зразків і масивів гірських порід. Розкрито механізм привантаження привибійної частини вугільного пласта, що формується загасаючими від кромки забою углиб масиву дотичними напруженнями від контактного тертя між пластом і бічними породами у вигляді опорного гірського тиску, епюра якого описується опуклою квадратичною функцією. Наведено розроблені математичні моделі та методи розрахунку параметрів розвантаження привибійної частини газоносних вугільних пластів при статичному й імпульсному гідророзпушуванні. Описано механізм збільшення зони розвантаження з 3,5 - 4,0 до 6,0 м при імпульсному гідророзпушуванні привибійної частини вугільних пластів в порівнянні зі статичним, що забезпечує підвищення швидкості та безпеки проходки виробок по викидонебезпечних пластах. Розроблені наукові результати та рекомендації використано в доповненнях до технологічної проєктної документації проведення і кріплення підготовчих виробок на СП "Ш/у "Суходільське - Східне" і "Ш/у "Молодогвардійське" ПАТ "Краснодонвугілля" в період проведення гірничо-експериментальних робіт за способом і пристроєм імпульсного гідророзпушування газоносних вугільних пластів для запобігання раптовим викидам вугілля і газу на цих шахтах. Результатами гірничо-експериментальних робіт підтверджено скорочення в 1,5 - 2 рази часу і збільшення в 1,3 - 1,5 раза зони розвантаження пластів при їх гідроімпульсній обробці в порівнянні зі статичною і підвищення швидкості проходки підготовчих виробок по викидонебезпечних вугільних пластах. На підставі проведених досліджень ІГТМ НАН України спільно з ТОВ "Теплогірській завод гідрообладнання" розроблено "Технічне завдання на дослідно-конструкторську роботу "Пристрій для гідроімпульсної дії на вугільний пласт" для промислового освоєння. Згідно з розрахунком ПАТ "Краснодонвугілля" економічного ефекту, що очікується, прибуток від упровадження способу і пристрою імпульсного гідророзпушування викидонебезпечних пластів на шахтах ПАО становить до 0,7 млрд грн за рік в цінах 2014 р. Згідно з довідкою розподілу економічного ефекту серед учасників роботи пайова участь автора за рік становить до 30 млн грн за рік.


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.18 + И310.47

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441846 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського