РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000816873<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бушкова В. С. 
Золь-гель синтез, структура та властивості заміщених феритів нікелю : автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.18 / В. С. Бушкова; Державний вищий навчальний заклад "Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника" . - Івано-Франківськ, 2019. - 40 c. - укp.

Проведено комплексне дослідження впливу умов синтезу ЗГА-методом з використанням лимонної кислоти на структуру, морфологію та властивості нанопорошків фериту нікелю, встановлено закономірності впливу йонів заміщення Cr3+, Cd2+. Со2+ та температури відпалу на структуру, магнітні, електричні і механічні властивості фериту NiFe2O2, а також на величину температури Кюрі та параметри петель магнітного гістерезису котушок індуктивності з нікель-хромовими, нікель-кадмієвими та нікель-кобальтовими феритовими осердями. Встановлено, що під час відпалу синтезованих порошків феритів ЗГА-методом з використанням лимонної кислоти у інтервалі температур 300 - 900 К розмір часток збільшується на величину, що не перевищує 15 % їх початкових розмірів, а в температурному інтервалі 900 - 1400 К їх розмір зростає до 80 нм. Для спресованих та спечених за температури « 1570 К протягом 5 годин заміщених порошків феритів нікелю встановлено тип провідності, причому заміщення йонами Cr3+, Cd2+ та Со2+ приводить до збільшення холлівської рухливості за кімнатної температури. Виявлено наявність двох температурних інтервалів з різними енергіями активації та механізмами провідності, що пов'язано зі зміною типу провідності. Встановлено, що синтезовані ЗГА-методом та відпалені за температури » 1570 К ферити з дрібними зернами мають на порядок вищу мікротвердість за їх аналоги, отримані керамічним способом за цієї ж температури. Встановлено механізми руйнування відпалених феритів у залежності від типу йонів заміщення. ЗГА-метод синтезу дозволяє отримувати котушки індуктивності з осердями феритів, які намагнічуються до стану технічного насичення у значно нижчих полях, за отримані традиційним керамічним способом їх аналоги, при цьому питома намагніченість насичення та коерцитивна сила залежать від розмірів кристалітів феритів, зокрема від стану їх поверхні.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.211,022 + В379.273.4,022 + К390.1-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА442009 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського