РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000816999<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Муровська Г. В. 
Глибинна будова та альпійська геодинаміка Карпатського та Кримсько-Чорноморського регіонів України : автореф. дис. ... д-ра геол. наук : 04.00.22 / Г. В. Муровська; Національна академія наук України, Інститут геофізики імені С. І. Субботіна. - Київ, 2019. - 35 c. - укp.

Дисертаційна робота виконана з метою дослідження альпійської геодинаміки Карпатського та Кримсько-Чорноморського регіонів України на основі синтезу нових даних стосовно будови літосфери і напружено-деформованого стану земної кори регіонів за тектонофізичними, сейсмічними та сейсмологічними даними. Відповідно до представленої тектонічної моделі літосфери по сейсмічному профілю ГСЗ PANCAKE доальпійський фундамент Карпатського алохтону досягає глибин -14—15 км. Кора Паннонського басейну є розшарованою на глибині 15 км, що робить можливим відносно самостійну кінематику її верхнього шару. Потужний (11 км) розділ Мохо на глибині 25 км та піднята термальна астеносфера під Паннонським басейном (55-60 км) відзеркалюють роль мантійного апвелінгу в геодинаміці регіону. Сучасний сейсмотектонічний процес відбувається в верхній корі Закарпатського прогину в умовах стиснення та лівої транспресії. Земна кора Південного Криму належить до континентального типу з успадкованою субмеридіональною зональністю. Неоднорідна кора Гірського Криму є розшарованою на глибинах 6-15 і 23—33 км та насиченою магматичними тілами на глибинах 12-30 км, які піддаються сучасної деформації стиснення. В Кримській сейсмогенній зоні відбувається колізія та підсув Східно-Чорноморської мікроплити під Скіфську плиту. В роботі представлено докази ранньокрейдового континентального рифтингу в Гірському Криму та його зв’язку з розкриттям Чорноморського басейну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д393 + Д59(45УКР)39

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441955 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського