РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000817000<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Макаренко І. Б. 
Неоднорідність земної кори України і суміжних регіонів за результатами 3D гравітаційного моделювання : автореф. дис. ... д-ра геол. наук : 04.00.22 / І. Б. Макаренко; Національна академія наук України, Інститут геофізики імені С. І. Субботіна. - Київ, 2019. - 47 c. - укp.

Дисертаційна робота виконана з метою вивчення неоднорідності земної кори України і суміжних регіонів на основі детальних 3D гравітаційних моделей окремих тектонічних областей і структур. Вони розраховані при використанні автоматизованого комплексу інтерпретації потенціальних полів GMT-Auto, за допомогою якого можливо одночасно вирішувати завдання як локального, так і регіонального характеру. Принципова особливість побудованих моделей полягає в тому, що вони дозволили отримати суттєво нову інформацію про деталізований розподіл уніфікованої густини за глибиною і по площі в блоках земної кори, шарах, що їх складають, і зонах розломів. Зокрема, вперше складено схеми потужності «гранітного», «діоритового» і «базальтового» шарів. 45 Неоднорідність сучасної консолідованої кори регіону в цілому характеризують гранітний, гранітно-діоритовий, діоритовий і базальтоїдний типи кори. Вперше виділений тип кори, який характеризується присутністю в розрізі «базальтового» і «гранітного» шарів при відсутності або дуже малій потужності «діоритового». Завдяки використанню принципово нового комплексу потенціальних полів (залишкового гравітаційного, звільненого від впливу товщі води і осадового шару), та аномального магнітного для північно-західного і північно-східного шельфів Чорного моря отримано нову інформацію про системи розломів консолідованої кори, їх співвідношення між собою і вплив на формування основних структур осадового чохла, до яких, і особливо до вузлів перетину розломів, приурочені родовища вуглеводнів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д212.9(45УКР) + Д443.412 + Д390.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441956 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського