РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000817003<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ганусевич І. І. 
Желатинази як редокс-залежні маркери метастазування та молекули-мішені протипухлинної терапії : автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 14.01.07 / І. І. Ганусевич; Національна академія наук України, Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології імені Р. Є. Кавецького. - Київ, 2019. - 48 c. - укp.

Представлено обґрунтування вирішення актуальної проблеми онкології – з’ясуванню редокс-залежних закономірностей активації желатиназ (ММП-2 та ММП-9) при пухлинній прогресії та визначенню доцільності їх використання як мішеней цілеспрямованої протипухлинної терапії та маркерів метастазування при мінімальній залишковій хворобі (МЗХ). Виявлено редокс-залежну активацію ММП-2 та -9 внаслідок формування внутрішньоклітинної гіпоксії в клітинах пухлин шлунка, прямої кишки, молочної залози: підвищення рівней супероксидних радикалів (СР) та NO спричинює достовірне посилення активації латентних форм ММП-2 та –9 (в 2 рази; р<0,05), що вказує на редокс-опосередкований механізм їх регуляції. Вперше на щурах з карциномою Герена показано, що клітини пухлини спричинюють редокс-залежну активацію ММП-2 та -9 (в 14 та 5 разів відповідно; р<0,05) в клітинах КМ, яка формує сприятливе метастатичне мікрооточення. Наведені результати становлять підгрунтя для визначення ризику раннього метастазування у хворих категорії М0. Доведено доцільність корекції активності ММП-2 та -9 шляхом регулювання швидкості генерування СР з метою гальмування пухлинної прогресії. Встановлено, що редокс-залежне інгібування активності желатиназ в карциномі легені Льюїс, яке відбувається під дією редокс-активних сполук (комплекс кобальту (ІІІ) АС-30 та антиоксидант СоQ10), спричинює достовірний протипухлинний та антиметастатичний ефекти. Виявлено, що введення хворим на РПК II – III стадії антикоагулянта фраксипарина призводить до достовірного зниження швидкості генерування СР нейтрофілами та сумарної активності желатиназ сироватки крові (в 1,6 та 2 рази відповідно; p<0,05) та поліпшує загальну трирічну виживаність пацієнтів на 33 % порівняно з такими, в схеми лікування яких не був включений фраксипарин. Виявлено зв'язки активності желатиназ КМ та тромбоцитів крові із дисемінацією пухлинних клітин у КМ, що вказує на їх участь у формуванні МЗХ при РШ: за відсутності ДПК у хворих категорії М0 активність ММП-2 у КМ в 3 рази, а ММП-9 в тромбоцитах крові в 1,7 рази нижча (p<0,05) від такої за наявності ДПК у КМ. Обґрунтовано доцільність використання желатиназ як маркерів перебігу МЗХ при РШ. Показано, що при високій активності ММП-2 (>2,8 у.о.) в КМ та ММП-9 (>80 у.о.) в тромбоцитах крові тривалість життя хворих на РШ достовірно менша (р=0,016 та р=0,023 відповідно), ніж при низьких її показниках (<2,8 у.о. та <80 у.о. відповідно).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-36 + Е70*445.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441749 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського