РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000817143<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коробко В. В. 
Експериментальні дослідження термоакустичних двигунів з двофазним робочим тілом / В. В. Коробко, А. П. Шевцов // Авіац.-косм. техніка і технологія. - 2022. - N 4 (спец. вип., ч. 1). - С. 87-93. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Характерною рисою сьогодення є загальна тенденція до зниження температурного рівня скидної теплоти двигунів енергетичних установок промисловості, транспорту, енергетики. Ці обставини ускладнюють застосування традиційних технологій енергозбереження, призначених для перетворення цієї теплоти в механічну роботу. З огляду на брак ефективних технологій, великі об'єми таких теплових викидів втрачаються. Як приклад, можна розглянути суднову енергетику. На суднах, які оснащені двопаливними середньо та малообертовими двигунами, теплові викиди систем охолодження мають температуру на рівні 353 - 365 К. З огляду на малий екзегетичній потенціал, використовування таких низькотемпературних джерел скидної енергії будь-якими тепловими двигунами є складною проблемою. Отже, задача вдосконалення існуючих технологій, або розробка нових, зберігає свою актуальність. Для вирішення цієї задачі в нагоді можуть стати термоакустичні технології. Значною перевагою термоакустичних теплових машин є здатність використовувати будь які зовнішні джерела теплоти, в тому разі низькотемпературні, та продукувати механічну роботу. Відомі випадки виникнення термоакустичних коливань за малих різниць температур між джерелами теплоти за умов високої вологості робочого середовища. Це явище може бути використано для створення низькотемпературних систем енергозбереження на основі термоакустичних двигунів (ТАД) із вологим двофазним робочим середовищем. Практичне використання термоакустичних систем у складі суднових енергетичних установок (СЕУ) потребує додаткових досліджень для вирішення низьки питань, зокрема підвищення питомої потужності ТАД. Наведено опис дослідного обладнання, конструкцій експериментальних ТАД із вологим робочим тілом, методів дослідження. Результати експериментів показали, що в експериментальних ТАД із двокомпонентним (вологим) робочим середовищем температура виникнення самочинних термоакустичних коливань становила 355 - 359 К, при цьому поздовжній градієнт температури в матриці складав 1,19 - 1,30 К/м. Питома потужність ТАД із вологим середовищем зросла в 1,7 - 7 разів, акустичний тиск зріс у 2 - 4,7 разу в порівнянні з роботою на сухому повітрі. Показано, що в наявних ТАД конденсація водяної пари в керамічній матриці та на поверхнях теплообмінників може призводити до втрати потужності, орієнтовно до 25 %, при збереженні їх роботоспроможністі.


Індекс рубрикатора НБУВ: О455-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24839 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського