РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000817149<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Жирков О. Г. 
Процес дроселювання в соплових апаратах з поворотними діафрагмами / О. Г. Жирков, О. П. Усатий, О. П. Авдєєва, Ю. І. Торба // Авіац.-косм. техніка і технологія. - 2022. - N 4 (спец. вип., ч. 2). - С. 19-25. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

У процесі розробки методу числового дослідження плоского обтікання соплової решітки з поворотною діафрагмою виконано розрахунки за різних ступеней відкриття поворотної діафрагми та перепадів тисків на решітці. Наведено деякі результати числового дослідження течії в каналі соплового апарата за ступенем відкриття поворотної діафрагми <$E delta~=~(1~-~0,15)>. Моделювання та розрахунок течії робочого тіла виконано з використанням програмного комплексу Fluent. Проведено побудову розрахункових областей, обмежених одним міжлопатковим каналом, для різного ступеня відкриття діафрагми соплового апарата. Побудовано сітки для розрахункових областей. Проведено розрахунки для <$E delta~=~(1~symbol Ш~0,15)> і за різних ступенів перепаду тиску на решітці. В результаті виконаних розрахунків отримано картини течії в міжлопатковому каналі та за ним, і розподіл коефіцієнтів втрати кінетичної енергії по фронту решітки за різних ступенів відкриття діафрагми на вході в сопловий апарат. За результатами проведеного дослідження можна зробити висновки: роботу соплової решітки з поворотною діафрагмою за різних ступенів відкриття поворотної діафрагми <$E delta> і перепадів тисків <$E pi> на решітці можна розділити в діапазоні ступенів відкриття <$E delta~=~(1~-~0,77)> як роботу в режимі сопла, а у діапазоні <$E delta~=~(0,77~-~0,15)> як у режимі дроселя, у разі зміни кута атаки величини коефіцієнтів втрати кінетичної енергії значно (до 25 %) збільшуються лише для <$E pi~=~0,7> і <$E delta~=~1>. За <$E pi~=~0,3> і <$E delta~=~1> коефіцієнт збільшується незначно (до 0,5 %); <$E pi~=~0,7;~0,3> і <$Edelta~=~0,3> коефіцієнт збільшується до 5 %, при цьому коефіцієнт <$E zeta sub i> змінюється менше, щодо коефіцієнта <$E zeta sub 90> за розрахункового кута атаки <$E alpha sub 0~=~90 symbol Р>, за менших перепадів тиску на решітці профілів (у разі збільшення швидкості потоку на виході з соплової решітки).


Індекс рубрикатора НБУВ: О551.4-049.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24839 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського