РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних



Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000817302<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тігарєв А. М. 
Удосконалення систем регулювання водогрійних котлів / А. М. Тігарєв, Т. Г. Тігарєва // Інформатика та мат. методи в моделюванні. - 2022. - 12, № 1/2. - С. 94-103. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Розгляднуто варіант удосконалення автоматичних систем керування режимом спалювання природного газу в якості палива для водогрійних котлів. Мета удосконалення - оптимізація співвідношення газ-повітря для підтримання заданої температури в приміщеннях, що опалюються, в залежності від температури довкілля. У більшості використовуваних зараз водогрійних котлів підтримка співвідношення газ/повітря здійснюється відповідно до режимних карт без урахування економічного та екологічного спалювання газу, а також без автоматичного урахування температури навколишнього середовища. Прагнення до зменшення зайвих витрат палива викликає необхідність створення таких систем автоматичного керування, які б дозволяли підтримувати необхідну температуру теплоносія на виході котла при різних температурах довкілля. Основним принципом підвищення ефективності є максимально можливе використання наявної (нижчої) теплоти згоряння <$E roman {Q sub н sup P}>. Основними складовими втрат теплоти при цьому є втрати з газами, що відходять q2, і втрати від так званого хімічного недопалу q3. Обидва ці показники тісно пов'язані з коефіцієнтом надлишку повітря - у факелі палаючого палива, від якого залежить і кількість шкідливих викидів в атмосферу. Проаналізовано кілька видів систем регулювання співвідношення "паливо-повітря", відзначено їх переваги та недоліки. Зроблено висновок, що найбільшого позитивного ефекту можна досягнути тільки при використанні систем безперервного автоматичного контролю й регулювання співвідношення "паливо-повітря". Запропоновано структуру системи керування, що стежить за температурою довкілля та відповідно до неї змінює температуру на виході котла. При цьому для забезпечення здатності системи працювати в значному діапазоні температур довкілля та підтримання економічного спалювання палива пропонується застосування адаптивних під регуляторів на підставі табличної зміни їх налаштувань. Для забезпечення екологічного спалювання палива застосовано режим "відскоку". Проведене моделювання для однієї температури показало можливість практичного використання подобної системи в системах опалення приміщень за допомогою котлів малої потужності.


Індекс рубрикатора НБУВ: З384-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100666 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського