РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000817311<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Єременко Г. І. 
Експериментальні дослідження застосування нових матеріалів та варіювання параметрів БПР в кар'єрі "Південний" ТОВ "РУДОМАЙН" / Г. І. Єременко, Д. А. Тітов, С. М. Генкуленко, Д. В. Загорський, О. П. Стрілець // Гірн. вісн. : наук.-техн. зб.. - 2022. - Вип. 110. - С. 22-26. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета дослідження - формулювання змісту й алгоритму реалізації експериментальних досліджень для визначення можливості та шляхів максимально можливого зниження шкідливих впливів на довкілля масових технологічних вибухів у кар'єрах в межах населених пунктів шляхом створення доступних для підприємств спеціальних пилепридушуючих сумішей та технології їх застосування. Методи дослідження - факторний та компаративний аналіз результатів апаратної реєстрації даних щодо впливу розробленої авторами даної статті суміші на виділення мінерального пилу в процесі руйнування породного масиву вибухом на відкритих розробках. Наукова новизна дослідження полягає в установленні закономірності впливу нового пилопридушуючого розчину на виділення мінерального пилу в атмосферу при руйнуванні скельних гірських порід вибухом. Подальший розвиток і виробниче застосування результатів досліджень забезпечить значне зниження викидів пилу за рахунок підвищення ефективності буро-вибухових робіт у залізорудному кар'єрі. В експерименті загалом було використано 13 т розчину "DUSTRONTMEX17" для розробки методу формування гідрозабивки свердловин. На 1 свердловину витрачалося 400 л реагенту (250 л - у зовнішню гідрозабивку і 150 л - у внутрішню). Питомі витрати розчину реагенту - 0,619 м<^>3/м<^>3; вартість витрат розчину на 1 м<^>3 гірничої маси складає 0,619 грн. Випробування розчину реагенту "DUSTRON(tm)ЕХ17" для формування гідрозабивок довели свою технологічність та екологічну ефективність. Використання реагенту "DUSTRONTMEX17" знижує виділення пилу на 27 %, а висоту пило-газової хмари - на 20 - 30 м. За результатам виконаних досліджень рекомендовано конструкції свердловинних зарядів з гідрозабивкою.


Індекс рубрикатора НБУВ: И138,3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського