РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000817321<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пігулевський П. Г. 
Про сейсмічність території Кривбасу за період 2011 - 2020 роки / П. Г. Пігулевський, В. К. Свистун, С. В. Щербіна, Д. В. Малицький, Ю. А. Андрущенко // Гірн. вісн. : наук.-техн. зб.. - 2022. - Вип. 110. - С. 85-91. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Мета роботи - аналіз результатів зафіксованих сейсмічних подій протягом 2011 - 2022 рр. на території Криворізького залізорудного басейну та прилеглих до нього районів для встановлення особливостей сейсмічних подій та уточнення природи їх походження. Реєстрація цифровими станціями Головного центру спеціального контролю Державного космічного агентства України і Інституту геофізики ім. С. І. Субботіна НАН України сейсмічних подій в центральній частині України з наступною первинною обробкою спостережень системами WSG (Росія) та "SeisComP3" виробництва "Deutsches Geo Forschungs Zentrum GFZ" (Германія). З урахуванням літературних джерел виконано аналіз та синтез зафіксованих протягом 2011 - 2020 рр. даних про сейсмічні події в Криворізькому басейні з метою встановлення їх природи. Проаналізовано питання впливу природних та техногенних факторів на виникнення локальних землетрусів на території Кривбасу, яка є складовою частиною Західно-Інгулецько-Криворізько-Кременчуцької шовної зони. Дослідження показали, що природа місцевих землетрусів переважно має індукований характер за рахунок потужних промислових вибухів в кар'єрах та шахтах. Однак, є локальні землетруси, які відбуваються в зонах тектонічних розломів за межами території Кривбасу, що свідчить про зміну пружно-деформаційного стану земної кори в центральній частині Українського щита. Результати досліджень дозволяють вирішити ряд важливих проблем гірничої геології: визначення зв'язку приповерхневих і глибинних структур, впливу геолого-тектонічної будови на оптимізацію процесу вибухових робіт при видобутку руди. Проаналізовано результати обробки сейсмічних подій на території Кривбасу за період з 2011 по 2020 роки. Виконане узагальнення за цей період часу показує, що українськими сейсмостанціями зафіксовано в районі Кривбасу понад тисячу потужних промислових вибухів з mb >> 2,0. При цьому локальні сейсмічні події в Кривбасі з високим рівнем техногенного навантаження мають, здебільшого, незначну магнітуду. За останні 10 років в районі Кривбасу зареєстровано 19 сейсмічних подій тектонічного походження з mb = 2,1 - 4,5. Природа місцевих землетрусів переважно має індукований характер за рахунок потужних промисл ових вибухів в кар'єрах та шахтах. Зафіксовані локальні землетруси в зонах тектонічних розломів розташовані в ослабленій зоні центральної частини Українського щита, що може свідчить про зміну пружно-деформаційного стану геологічного середовища навколо Кривбасу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д217

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського