РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000817644<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Стан М. В. 
TAVI: минуле, сьогодення і майбутнє. До 20-річчя першої у світі ендоваскулярної імплантації аортального клапана : (огляд) / М. В. Стан, А. В. Хохлов, О. В. Зеленчук, Б. М. Тодуров, Н. В. Понич, М. Б. Тодуров, Х. М. Монастирська, М. Я. Слюбик, Я. А. Антонюк // Кардіохірургія та інтервенц. кардіологія. - 2022. - № 1/2. - С. 6-17. - Бібліогр.: 63 назв. - укp.

2022 р. особливий для розвитку світової кардіології: відзначаються дві важливі події, а саме 40-річчя першої черезшкірної ангіопластики, проведеної Andreas Gruentzig (Швейцарія) у вересні 1977 р., та 20-річчя з моменту вперше успішно виконаної транскатетерної імплантації аортального клапана (TAVI) в людини. Без сумніву, ці дві методики змінили розвиток серцево-судинної галузі медицини на багато десятиліть потому. Поширення аортального стенозу як найчастішої набутої вади серця дає змогу зрозуміти важливість новітніх методів її корекції. Зростання поширеності застосування та зміни в показаннях до цієї операції потребують співпраці спеціалістів різних спеціальностей: кардіологів, кардіохірургів, анестезіологів-реаніматологів, перфузіологів, ревматологів, електрофізіологів тощо. Для впровадження методики в медичних закладах створюються окремі команди лікарів (Heart Team), які беруть участь не тільки в підборі пацієнтів, а й у виконанні TAVI. Накопичення досвіду, створення оптимальної конструкції та зменшення діаметра катетерів для доставки привели до зменшення частоти ускладнень і можливості застосування методу в групах пацієнтів з низьким ризиком. Мета публікації - огляд розвитку методу TAVI у світі, аналіз показань, протипоказань, ускладнень при виконанні цієї операції та її місця в останніх рекомендаціях Європейської асоціації кардіологів і Американської колегії кардіологів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.345.1-99 + Р457.365.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100823 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського