РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000817695<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Pochapskyy Ye. P. 
Informative properties of the envelope of the magnetoelastic acoustic emission signal = Інформативні властивості огинальної сигналу магнетопружної акустичної емісії / Ye. P. Pochapskyy, B. P. Klym, N. P. Melnyk, P. P. Velykyi // Відбір і оброб. інформації : міжвід. зб. наук. пр.. - 2020. - Вип. 48. - С. 11-16. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

Запропоновано як інформативні використовувати параметри огинальної сигналу магнетопружної акустичної емісії (АЕ). Оцінку огинальної знайдено за алгоритмами ковзного середнього та середньоквадратичного. Для зменшення дисперсії оцінки огинальної її усереднювали за кількістю зареєстрованих у результаті експерименту вибірок. Для вивчення інформативних властивостей огинальної сигналу виконано експериментальні дослідження на сталевому (Ст.3) та ніколовому зразках. Збуджували магнетопружну АЕ синусоїдальним сигналом з частотою 9 Гц, використовуючи накладний електромагнет. За декількома реалізаціями оцінено огинальні сигналу для низки значень амплітуди індукції перемагнечувального поля. Виявлено, що форма (один пік для ніколового, два - для сталевого зразків) та тривалість огинальної сигналу магнетопружної АЕ залежать від амплітуди індукції поля перемагнечення, тому слід забезпечити їх стабільність під час використання параметрів огинальної як інформативних для діагностування феромагнетних об'єктів. Для апробації нового інформативного параметра до ніколового та сталевого зразків однакових розміру та форми прикладали зусилля одновісного розтягу (для ніколу напруження змінювали від 0 до 110 МПа, для сталі - до 280 МПа), перемагнечували їх зовнішнім полем та реєстрували сигнали магнетопружної АЕ. Знайдено оцінки огинальних сигналів для різних значень прикладеного навантаження. Побудовано залежності тривалості сигналів магнетопружної емісії від прикладених напружень, які можна використовувати як градуювальні криві для діагностування залишкових напружень у феромагнетних об'єктах тривалої експлуатації. Вони стійкі до низки експериментальних чинників (якості контакту перетворювача АЕ з поверхнею об'єкта, його діаграми напрямленості, коефіцієнта підсилення сигналу), які впливають на амплітудні характеристики сигналу.


Індекс рубрикатора НБУВ: К5-7 с33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61280 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського