РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000817723<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Соломаха І. В. 
Особливості створення швидкорослих та поліфункціональних насаджень у Лісостеповій зоні України / І. В. Соломаха, В. Т. Саблук, М. Я. Гументик, В. А. Соломаха // Агроекол. журн. - 2022. - № 4. - С. 6-15. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Для забезпечення максимального захисту посівів сільськогосподарських культур від несприятливих для їх росту і розвитку кліматичних чинників потрібно створити оптимальну кількість полезахисних лісових смуг та пов'язаних з агроландшафтами насаджень. Зокрема, для лісостепової зони України за оптимальної потреби наявно менше половини, що свідчить про нагальну потребу в додатковому їх створенні. Обгрунтовано доцільність формування швидкорослих та поліфункціональних насаджень, які в поєднанні з певними деревостанами можуть використовуватися як польові лісосмуги з урахуванням особливостей їх формування й бути перспективними для використання у бджільництві та в якості біопалива. З цією метою запропоновано формування моделі штучного насадження з можливою подальшою її експлуатацією з використанням багатофункціональних видів дерев, які окрім здійснення функції вітро-, водо- та пилозатримання будуть виконувати й інші господарські завдання. Для прискореного створення таких насаджень доцільно використати змішані 6 - 8-рядні насадження, де середні 2 - 3 ряди висаджуються із залученням деревних порід, у т. ч. з використанням видів сировинно-цінних для бджільництва. Ці насадження з обох боків доповнюються утвореними смугами енергетичних культур, які мають значення для бджільництва та є цінним ресурсом для отримання паливної сировини. Для цього доцільно висаджувати на одному гектарі 10 - 12 тис. шт. живців тополі (Populus sp.), 1250 шт. рослин павловнії (Paulownia tomentosa Steud.) з шириною міжрядь 2 x 4 м та 17 - 18 тис. шт. живців енергетичної верби (Salix viminalis L.). Також є можливою часткова або повна заміна живців тополі на живці робінії звичайної (Robinia pseudoacacia L.) та липи серцелистої (Tilia cordata Mill.). Створення подібних насаджень поблизу населених пунктів сприятиме їхньому значному сировинному використанню та буде досить ефективним для здійснення їх основної функції щодо екологічної стабілізації агроландшафтів поблизу населених пунктів громад.


Індекс рубрикатора НБУВ: П347(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського