РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000817727<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Pinchuk V. 
Ecological assessment of the nitrogen budgets of livestock production systems in Ukraine = Екологічна оцінка нітрогенного бюджету тваринницьких систем виробництва в Україні / V. Pinchuk, Yе. Kryvokhyzha, O. Tertychna // Агроекол. журн. - 2022. - № 4. - С. 45-52. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

Змодельовано бюджет нітрогену на прикладі 5 типових тваринницьких господарств України різної спеціалізації. Показано відносне антропогенне навантаження різних тваринницьких господарств і ефективність використання поживних речовин у процесі виробництва продукції рослинництва і тваринництва. Визначено вхідні потоки нітрогену (N) - у складі кормів, добрив, насіння і посадкового матеріалу, біофіксації, атмосферних опадів, пожнивних решток рослин і вихідні потоки - у складі виробленої і реалізованої продукції рослинництва і тваринництва досліджених господарств. Встановлено, що у досліджених господарствах ефективність використання нітрогену (NUEfarm) становить 21,0 - 69,9 %, тобто така кількість поживних речовин грунтута імпортованих кормів у нітрогенному еквіваленті депонувалася в реалізованій продукції, а решта N - у побічній продукції. Визначено співвідношення виробленої основної і побічної продукції в нітрогенному еквіваленті. Зокрема, у рослинництві на 1 т N пожнивних решток рослин отримують 1,06 - 1,11 т N зерна. В тваринництві на 1 т N виробленого гною отримують лише 0,15 - 0,78 т N основної продукції тварин. За рівнем виходу основної продукції відносно побічної, галузі тваринництва знаходяться у такому ранжованому порядку: скотарство - 0,15 т N молока і приросту живої маси на 1 т N виділеного гною; свинарство - 0,43 т N приросту живої маси на 1 т N гною і бройлерне виробництво - 0,78 т N приросту живої маси відповідно. Встановлено, що досліджені тваринницькі господарства спричиняють значне антропогенне навантаження на навколишнє природне середовище - інтенсивне навантаження на грунт (баланс від -30,2 до -42,2 кг N/га/рік) і високі показники викидів аміаку і парникових газів (NH3, NОx і N2O) із систем зберігання і використання гною та сільськогосподарських угідь (16,3 - 1456,4 кг/га/рік). Встановлено, що на 1 т приросту живої маси телят у повітря викидається 132,4 кг NH3, NОx і N2O; на 1 т виробленого молока корів - 7,6 кг; на 1 т приросту живої маси свиней (у середньому) - 30,3 кг; на 1 т приросту живої маси курей-бройлерів - 22,2 кг; на 1 т приросту живої маси і вовни овець - 53,7 кг NH3, NОx і N2O.


Індекс рубрикатора НБУВ: П00

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського