РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000817763<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Lalymenko O. S. 
Psychological factors of development of professional burnout in teachers of a medical university = Психологічні фактори розвитку професійного вигорання у викладачів медичного університету / O. S. Lalymenko, V. A. Kapustnik, N. I. Zavgorodnia, I. Bockelmann, К. О. Tretiakova // Укр. журн. з проблем медицини праці. - 2020. - 16, № 4. - С. 286-292. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

У зв'язку зі стрімким зростанням економічного та технологічного прогресу спостерігається стрімке зростання професійної конкуренції. Викладачі особливо схильні до ряду стрес-факторів, які можуть проявлятися на роботі, у взаєминах з керівництвом, напруженою обстановкою в колективі, внаслідок різних соціально-психологічних переживань на роботі та вдома. На тлі тривалого впливу зазначених факторів збільшується ймовірність розвитку синдрому професійного вигорання. Мета дослідження - вивчення особливостей типів переживань, пов'язаних з роботою, та ризику професійного вигорання у викладачів закладу вищої медичної освіти. За допомогою опитувальників Maslach Burnout Inventory - General Survey (MBI-GS) і "Поведінка та переживання, пов'язані з роботою" Arbeitsbezogenes Verhaltens- und Erlebensmuster (AVEM), було опитано 105 викладачів Харківського національного медичного університету кафедр гуманітарного, природничо-наукового і клінічного профілю. Встановлено, що в 28,12 % викладачів природничо-наукового і 25,49 % клінічного профілю за шкалами MBI-GS превалюють високі та середні рівні емоційного виснаження та деперсоналізації на тлі поведінки й турбот, пов'язаних з працею (AVEM), що характеризувались як тип В - "вигоряння" (28,13 % викладачів природничо-наукового напряму і 27,45 % клініцистів) і тип А - "модель ризику (високе напруження)". Незначна кількість респондентів 36,36 % викладачів гуманітарного профілю мали психологічні особливості переживань, пов'язаних з роботою, характерних для типу А, "модель ризику (високе напруження)", при відсутності змін за шкалами MBI-GS. Висновки: найвираженіше емоційне виснаження (>> 3,20 пункту) та деперсоналізація (>> 2,2 пункту) високого ступеня відзначаються у викладачів природничо-наукового та клінічного напряму; для останніх також характерна висока ступінь редукції особистих досягнень (>> 5,0 пункту). Середні рівні емоційного виснаження та деперсоналізації більш виражені також серед викладачів клінічних кафедр і викладачів природничих наук, які продемонстрували тип "ризику за моделлю А (високе напруження)" через пов'язані з роботою поведінку та досвід, що асоціюється з синдромом професійного вигоряння.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р3-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського