РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000817800<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Dekusha O. L. 
Overview of materials and coatings emission coefficient control methods = Огляд методів контролю коефіцієнта емісії матеріалів та покриттів / O. L. Dekusha, S. I. Kovtun, Z. A. Burova // Систем. дослідж. в енергетиці. - 2022. - № 2. - С. 53-63. - Бібліогр.: 31 назв. - англ.

Коефіцієнт емісії покриття чи матеріалу значною мірою визначає інтенсивність радіаційного теплообміну на поверхні досліджуваного об'єкта, тому його експериментальне визначення важливе для забезпечення необхідних теплозахисних характеристик конструкцій. Розглянуто методи контролю коефіцієнту емісії, які регламентуються основними стандартами ASTM E408-13, ISO 9050:2003, C835-06, C1371-15. Методи експериментального визначення коефіцієнту емісії можна розділити на дві великі групи: оптичні та теплові. Найбільш відомим та розповсюдженим оптичним методом є спектрометричний. Методика спектрометричного дослідження полягає у визначенні спектральної кривої дзеркального відбиття, виміряної у широкому діапазоні довжин хвиль при куті падіння випромінення, близькому до нормального. За отриманими результатами обчислюють середнє значення нормальної та напівсферичної випромінювальної здатності поверхні. Серед теплових методів експериментального визначення коефіцієнту емісії розповсюдження набули: радіаційний, калориметричний, метод регулярного режиму, метод неперервного нагріву зі сталою швидкістю. Для вимірювань коефіцієнту емісії застосовують як стаціонарні установки з широким діапазоном температури досліджень, так і переносні експрес-прилади для проведення контролю за температури, близької до кімнатної. У стаціонарних системах для вимірювання коефіцієнту емісії, які застосовують теплові методи, зазвичай визначають теплові потоки між досліджуваним об'єктом та деяким випромінювачем, а також температури елементів структури. Але ці методи не можуть бути використані при контролі готових виробів. Тому перспективним є розробка методу вимірювання коефіцієнта випромінювання, який буде неруйнівним і при цьому не потребуватиме додаткових стандартних зразків для порівнянь.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж607 с3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70419 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського