РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000817822<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Морозова Л. 
Тематика коронавірусу в німецькомовних електронних коротких оповіданнях літературної платформи e-Stories.de / Л. Морозова // Філол. трактати. - 2022. - № 1. - С. 112-123. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Дотепер німецькомовні електронні короткі оповідання, розміщені на літературній платформі e-Stories.de і присвячені тематиці коронавірусу, не були матеріалом спеціального дослідження щодо їх проблемно-тематичного рівня та/або щодо їх жанрової специфіки. Ця стаття має на меті встановити особливості висвітлення теми Covid-19 у німецькомовних електронних коротких оповіданнях, розміщених на літературній платформі e-Stories.de. шляхом аналізу проблемно-тематичного рівня творів "Der barmherzige Samariter" С. Брауер, "Der ewige Patient" І. Хіді, "Querdenker" К. Вінера, "Die Corona-Impfbefurworter...." Б. Вальднер. Зважаючи на літературну платформу як одну зі специфічних форм існування мережевої літератури детально охарактеризовано структуру літературної платформи e-Stories.de., заснованої у 1999 р. Йоргом Швабом, та визначено її роль у новітньому літературному Інтернет-дискурсі. Встановлено, що літературна платформа e-Stories.de. поєднує риси електронної бібліотеки, що розміщує твори сучасних авторів різних країн і дає змогу читачам ознайомитися з ними, з можливостями віртуальної комунікації між авторами та читачами, тобто аналогом авторського літературного проекту, такий синтез форм існування мережевої літератури є ефективною формою існування літературного Інтернет-дискурсу. Здійснено спробу жанрового аналізу електронного короткого оповідання, було обгрунтовано думку про те, що електронне коротке оповідання є типологічним різновидом короткого оповідання класичної друкованої літератури з Інтернетом як специфічною формою його існування та з власною концепцією адресата (інтерактивний поліадресат). Встановлено, що змістова складова проаналізованих електронних коротких оповідань характеризується спільністю тематики, а саме соціальне життя у Німеччині часів пандемії коронавірусу, та відмінностями порушеної проблематики, що спричинено індивідуально-авторськими стильовими особливостями. Проаналізовані оповідання, відтворюють різні проблемні ситуації, порушують комплекс переважно соціокультурних, філософських та морально-етичних проблем часів пандемії коронавірусу, як-то: відносини між лікарем та пацієнтом, вакцинація проти Covid-19, обмежувальні заходи у часи пандемії, рух "інакомислячих" (Querdenker) тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)943.24-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100384 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського