РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000817861<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Недбайло О. М. 
Інтенсифікація теплообмінних процесів при термоконтактному нагріванні та плавленні жирів і олій / О. М. Недбайло, О. Є. Степанова, Н. Б. Сильнягіна // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2021. - 27, № 5. - С. 67-80. - Бібліогр.: 80 назв. - укp.

Проведено теоретичні й експериментальні дослідження процесів нагрівання та плавлення вуглеводневих сумішей (ВВС), таких як тверді жири, олії, вазеліни, ланоліни тощо у разі застосування локального термоконтактного методу. Традиційним і широко застосовуваним способом плавлення ВВС є їх нагрівання через поверхню теплообміну. Досліджено вплив режимних параметрів (температура нагрівача, тиск на поверхню речовини, початкова температура ВВС) на швидкість перебігу процесів нагрівання та плавлення для визначення оптимальних параметрів. Спосіб полягає у підведенні теплоти безпосередньо до фронту фазового перетворення за допомогою дискового нагрівача. Створено експериментальний стенд і розроблено методику проведення досліджень, що надало змогу отримати кінетичні закономірності перебігу процесів нагрівання та плавлення. Розроблене моделювання течії розплаву в кільцевому зазорі, що описує ламінарну течію під дією перепаду тиску та швидкістю руху стінки ємності відносно нагрівача надало змогу розрахувати середню швидкість розплаву через зазор. У результаті моделювання течії розплаву під нагрівачем, що безпосередньо пов'язане з моделюванням течії розплаву через кільцевий зазор, бо розплав переходить із дискового в кільцевий зазор як одна нерозривна течія, було визначено тиск на вході в кільцевий зазор між стінкою та нагрівачем. На підставі отриманих даних створено інноваційну енергоефективну установку для нагрівання та плавлення ВВС. В установці об'єднано декілька технологічних операцій, що надає змогу інтенсифікувати процес плавлення та зменшити витрати енергії. В результаті проведених досліджень встановлено, що використання запропонованого способу та установки надає змогу в 1,2 - 1,7 разу скоротити витрати енергії у порівнянні з іншими методами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л782.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського