РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000817888<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Овсієнко К. В. 
Визначення форм зв'язку вологи в сироватко-вершковому сирі з харчовими волокнами / К. В. Овсієнко, А. В. Тимчук, О. В. Грек // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2021. - 27, № 6. - С. 169-178. - Бібліогр.: 177 назв. - укp.

Сучасна технологія виробництва молочних продуктів характеризується вдосконаленням окремих технологічних етапів з акцентом на збереженні якості та кількості. Актуальним є вдосконалення технології сироваткових сирів із використанням сучасних інгредієнтів не тільки для розширення асортименту, а й для раціоналізації стадій виготовлення. Ймовірно, додавання таких складових, як харчові волокна, з поліфункціональними властивостями у відповідних кількостях сприятиме прискоренню процесу структуроутворення в готовому продукті. Технологічні та споживчі характеристики, термін зберігання харчових виробів багато в чому визначається властивостями води, яка міститься в них у вільній і зв'язаній формі. При розчиненні проходить взаємодія - певна кількість молекул води зв'язується з молекулами розчиненої речовини, зменшуючи кількість вільної (незв'язаної) рідини. Кількість вільної та зв'язаної води в готовому продукті активно впливає на терміни зберігання. Для досліджень використовували сироватко-вершкові сири (СВС) без та з внесенням пшеничних харчових волокон і кунжутної клітковини. Для визначення форм зв'язку вологи в СВС із харчовими волокнами використовували термоаналітичний метод, що є традиційним у визначеннях хімічних реакцій і фізичних перетворень під дією тепла у багатокомпонентних системах між окремими з'єднаннями. Термічні процеси завжди супроводжуються зміною внутрішнього тепловмісту системи. Перетворення призводить до споживання або виділення тепла. Саме такі теплоефекти були виявлені методом диференціально-термічного аналізу. Встановлено, що додавання комплексу харчових волокон до складу СВС підвищує гідрофільність і зростання питомої теплоти дегідратації готового продукту. Результати підтверджують доцільність додавання харчових волокон до СВС для зв'язування вільної вологи, забезпечення сталих показників якості та прогнозування термінів зберігання готового продукту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л955.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського