РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000817890<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шуба М. В. 
Старіння населення країн Європейського Союзу: особливості та соціально-економічні наслідки / М. В. Шуба, В. Р. Фролова // Бізнес Інформ. - 2022. - № 7. - С. 11-17. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Визначено особливості і соціально-економічні наслідки старіння населення для країн Європейського Союзу. Наведено частку населення старше 65 років від загальної кількості населення ЄС за період 2011 - 2021 рр., визначено країни ЄС з найбільшою та найменшою частками літнього населення в загальній чисельності населення, а також зміни цього показника у 2021 р. порівняно з 2011 р. Встановлено, що основними причинами зростання відносної частки літніх людей в ЄС є збільшення тривалості життя та стабільно низький рівень народжуваності протягом багатьох років. Наведено очікувану тривалість життя при народженні, а також динаміку народжуваності в ЄС. Розглянуто коефіцієнт демографічного навантаження літнім населенням в ЄС. Розраховано коефіцієнт кореляції між кількістю населення похилого віку та ВВП, а також між кількістю населення похилого віку та споживчими витратами домогосподарств. Результат свідчить про тісний зв'язок між даними показниками. Серед основних соціально-економічних наслідків старіння населення виділяють скорочення пропозиції на ринку праці, вплив на темпи економічного зростання, зміни обсягів накопичень у фінансовій системі, дефіцит бюджету пенсійних систем, зростання навантаження на органи системи охорони здоровія тощо. Наведено три варіанти впливу держав і членів ЄС на ситуацію, що склалася: стимулювати створення шлюбів або спільного проживання та народження дітей; проводити додаткові заходи по залученню іммігрантів працездатного віку; розробляти нові заходи соціальної політики, спрямовані на пом'якшення негативних наслідків старіння населення. Одним із головних інструментів подолання негативних наслідків процесу старіння населення є ефективна реалізація ресурсного потенціалу представників старшого покоління. Важливими визначено також такі заходи зі збільшення чисельності робочої сили, як навчання протягом усього життя та політика зайнятості людей похилого віку.


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4)64-233 + У9(4)27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського