РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000817983<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Козлова Г. А. 
Вплив модельного середовища на структуру та властивості композиційних матеріалів з доксорубіцином на основі поліуретанів з ізоціануратними фрагментами / Г. А. Козлова, Р. А. Рожнова, Л. Ю. Нечаєва, Н. А. Галатенко, С. О. Примушко // Полімер. журн. - 2021. - 43, № 1. - С. 54-63. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Досліджено вплив модельного середовища БС 199 на структуру та властивості композиційних матеріалів з доксорубіцином на основі поліуретанів (ПУ) з ізоціануратними вузлами розгалуження. Об'єкти дослідження - полімерні композиції з доксорубіцином, отримані на основі поліуретанів з ізоціануратними вузлами розгалуження, в яких вміст 2,4,6-триізоціанат(трисгексаметилен)ізоціанурату (HDT-90) становив 0,25; 0,50 і 0,75 моль, а вміст лікарського препарату доксорубіцину - 0,50 % мас. Встановлено, що отримані матеріали проявляють здатність до біодеградації за умов in vitro. При дослідженні методом ІЧ-спектроскопії зміни структури ізоціануратвмісних поліуретанових композицій з доксорубіцином під впливом БС 199 встановлено, що в ряду поліуретанів зі збільшенням терміну перебування в модельному БС 199 спостерігається зменшення кількості слабко зв'язаних (NH 3516 см<^>-1) та сильно зв'язаних NH-зв'язків (NH 3315 см<^>-1), що може відбуватись як за рахунок біодеградації полімерної основи, так і в результаті вивільнення доксорубіцину під дією модельного середовища. Для всіх досліджуваних зразків протягом перебування в БС 199 відбувається зменшення міцності при розриві в 1,5 - 1,9 раза та збільшення відносного подовження в 1,1 - 1,4 раза. За даними фізико-механічних випробувань для всіх досліджуваних матеріалів процес біодеградації за умов in vitro супроводжується підвищенням еластичності протягом усього досліджуваного періоду. За результатами дослідження динаміки вивільнення доксорубіцину встановлено, що з поліуретанових композиційних матеріалів з ізоціануратними вузлами розгалуження, які містять у структурі 0,75 моль HDT-90, доксорубіцин вивільняється протягом 21 доби у кількості 17,6 %, що в 4 рази більше, ніж для зразків ПУ з 0,5 моль HDT-90, з яких вивільняється 4,4 % доксорубіцину від загальної кількості введеної ЛР, що може бути пов'язано зі щільністю упакування макроланцюга полімерної основи. Композиційні матеріали на основі поліуретанів з ізоціануратними фрагментами та доксорубіцином можуть бути запропоновані для проведення медико-біологічних випробувань як матеріал для створення імплантатів м'яких тканин з пролонгованою лікувальною дією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського