РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000817985<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Zheltonozhskaya T. B. 
Formation of nickel nanoparticles in solutions of a hydrophilic graft copolymer = Утворення наночастинок нікелю в розчинах гідрофільного прищепленого кополімеру / T. B. Zheltonozhskaya, N. M. Permyakova, A. S. Fomenko, L. R. Kunitskaya, V. V. Klepko, L. M. Grishchenko, D. O. Klymchuk // Полімер. журн. - 2021. - 43, № 2. - С. 79-94. - Бібліогр.: 52 назв. - англ.

Прищеплений кополімер полівінілового спирту та поліакриламіду (ПВС-g-ПАА) із взаємодіючими основним і прищепленими ланцюгами синтезовано методом радикальної матричної полімеризації ПАА від основного ланцюга ПВС у водному середовищі. Методами елементного аналізу, ДТГА та віскозиметрії визначено його основні молекулярні параметри, включаючи кількість та довжину (молекулярну масу) щеплень. Макромолекули кополімеру у водних розчинах утворювали особливі мономолекулярні міцели еліпсоїдальної форми довжиною ~18 - 64 нм за рахунок утворення інтрамолекулярних полікомплексів між основним і прищепленими ланцюгами. Цей кополімер використано як гідрофільну матрицю для in situ синтезу наночастинок нікелю (NiНЧ) у водних розчинах. На основі UV-Vis спектроскопії запропоновано й реалізовано оригінальний і простий метод моніторінгу кінетики утворення та виходу наночастинок металів у системах, де не проявляється смуга поверхневого плазмонного резонансу. З використанням цього підходу досліджено кінетику борогідридного відновлення солі Ni в чистій воді та в розчинах ПВС-g-ПАА залежно від концентрацій солі та кополімерних матриць. Встановлено ефекти підвищення початкової швидкості накопичення та виходу NiНЧ зі збільшенням концентрації солі Ni, а також зменшення обох параметрів у розчинах кополімеру порівняно з чистою водою. Водночас, швидкість акумуляції та вихід NiНЧ складним чином залежали від концентрації матриць, що визначалось співвідношенням таких факторів як зменшення швидкості дифузії молекул NaBH 4 в розчинах кополімеру та накопичення Ni<^>2+-іонів у частинках матриці завдяки комплексоутворенню з активними хімічними групами на першій стадії процесу відновлення. З використанням методу ТЕМ визначено морфологію та основні структурні елементи композиції NiНЧ/ПВС-g-ПАА. Показано, що in situ синтез NiНЧ у розчинах кополімеру супроводжується "від'єднанням" ПАА щеплень від основних ланцюгів ПВС і це призводить до появи нових структур, таких як "волохаті клубки" і "волохаті стержні", які містять малі сферичні NiНЧ (d~0,5 - 12,0 нм) в ізольованому та ланцюжковому стані відповідно. Виникнення останніх структур інтерпретовано з погляду утворення координаційних комплексів Ni<^>2+-іонів з активними групами обох ланцюгів ПВС і ПАА на першій стадії реакції відновлення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л710.13/14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського