РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000817991<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Трачевський В. В. 
Модифікування бітумних в'яжучих для асфальтобетонних покриттів : (огляд) / В. В. Трачевський, К. О. Іваненко, О. М. Файнлейб // Полімер. журн. - 2021. - 43, № 3. - С. 149-171. - Бібліогр.: 114 назв. - укp.

Проаналізовано сучасні дослідження з розробки рецептур і технології виготовлення композитів на основі бітумних в'яжучих для створення покращених асфальтобетонів. Розглянуто способи модифікації бітумів полімерними добавками, хімічними стабілізаторами, відходами промисловості (вторинними полімерами, гумовою крихтою з перероблених використаних шин, золою виносу тощо), нанодисперсними добавками та вуглецевими наноматеріалами для надання їм необхідних наперед заданих властивостей. Проаналізовано позитивні та негативні аспекти використання різних модифікаторів. Показана ефективність модифікації бітумних в'яжучих вторинними полімерними матеріалами і нано(ультра)дисперсними наповнювачами, що дає змогу створювати композити на основі бітумних в'яжучих для асфальтобетонних покриттів з високими експлуатаційними характеристиками. Проаналізовано оптимальний вміст добавок до бітумного в'яжучого: кількість термопластичних полімерів і термоеластопластів у межах 3 - 10 % мас., термореактивних полімерів понад 10 % мас., еластомерів до 15 % мас. і нанорозмірних добавок - нанооксидів <$E symbol У~5> % мас., наноглин ~3 % мас., вуглецевих нанотрубок, графену менше 1,2 % мас. Розглянуто модифікацію бітуму вторинними полімерами та часткове заміщення дорогих полімерних модифікаторів дешевшими полімерними відходами, композитними модифікаторами, а саме вторинним полімером у суміші з гумовою крихтою та/або золою виносу. Це дає можливість розв'язати екологічні проблеми (утилізація відходів), зменшити вартість асфальтобетону. Для прогнозування властивостей модифікованого асфальтобетону важливі базові характеристики вихідного бітуму, які можуть істотно відрізнятися, тип модифікатора (комбінації модифікаторів), його хімічна природа, ефективність його диспергування у бітумі. Різний хімічний склад вихідного бітуму та його фізико-хімічні властивості, ймовірно, визначальні при наданні асфальтобетону високо- та низькотемпературних властивостей. Модифікація бітумного в'яжучого відходами полімерів і нанонаповнювачами в першу чергу уможливлює покращення таких важливих експлуатаційних характеристик бітуму і асфальтобетону як температура розм'якшення, пенетрація, індекс пенетрації, дуктильність, в'язкість, вологостійкість, комплексний модуль зсуву, параметр глибини колії, опір до розтріскування тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: О311.45-060.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського