РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000817993<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Робота Л. П. 
Вплив дитіокарбаматів заліза та нікелю на властивості модифікованих поліуретанів / Л. П. Робота, В. І. Литвяков, Т. В. Травінська, Ю. В. Савельєв // Полімер. журн. - 2021. - 43, № 3. - С. 180-189. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Досліджено вплив модифікаторів - біс(N,N-диметилдитіокарбамату) нікелю (ДТК-Ni) та трис(N,N-диметилдитіокарбамату) заліза (ДТК-Fe) залежно від їх вмісту на структурні особливості поліуретанової матриці на основі поліокситетраметиленгліколю-1000, 4,4'-дифенілметандіізоціанату та 1,4-бутандіолу. Методом ІЧ-спектроскопії за результатами асоціації NH-груп, С = О- та СОС-фрагментів показано структурувальний вплив модифікаторів координуванням ПУ-матриці та досліджено процеси фотолізу, які відбуваються в результаті експонування ПУ за умов клімокамери. Досліджено вплив модифікаторів та їх вмісту на щільність модифікованих поліуретанів. Планарна структура ДТК-Ni сприяє збільшенню щільності модифікованих ПУ внаслідок координаційного зв'язування полімерного ланцюга, тоді як сферична структура ДТК-Fe - зумовлює зменшення щільності через стеричні утруднення при реалізаціїї Н-зв'язків. Модифікування поліуретанів як біс(N,N-диметилдитіокарбаматом) нікелю, так і трис(N,N-диметилдитіокарбаматом) заліза, а також УФ-опромінення і волога за умов клімокамери сприяють зростанню водопоглинання. Дослідженнями міцнісних властивостей модифікованих поліуретанів порівняно з матрицею за умов клімокамери встановлено фотосенсибілізувальний вплив дитіокарбаматів нікелю та заліза. Шляхом дослідження маси зразків ПУ-ДТК-Fe/К після екстракції диметилформамідом в апараті Сокслета встановлено зростання рівня гель-фракції (0,29 - 1,58 %) зі збільшенням вмісту модифікатора, що підтверджує наявність сітчастої структури модифікованих ПУ внаслідок впливу радикальних процесів при деструкції за участі модифікатора. Досліджено вплив лужних і кислих середовищ на рівень деструкції як модифікованих ПУ залежно від вмісту модифікаторів, так і їх аналогів за впливу умов клімокамери. Порівняльними дериватографічними дослідженнями втрати маси модифікованими поліуретанами на повітрі підтверджено структурувальний вплив ДТК-Ni на ПУ-матрицю та його термостабілізувальну дію внаслідок ймовірного утруднення дифузії кисню до об'єму полімеру, тоді як просторова структура ПУ-ДТК-Fe знижує термоокиснювальну стійкість модифікованих поліуретанів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л713.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського