РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000818076<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Трахтенберг І. М. 
Експериментальне дослідження впливу наночастинок Fe2O3 на організм щурів ізольовано та на фоні вживання препарату "Кверцетин" / І. М. Трахтенберг, Н. М. Дмитруха, Т. К. Короленко, О. С. Лагутіна, Л. В. Бакало, Л. А. Легкоступ // Укр. журн. з проблем медицини праці. - 2021. - 17, № 1. - С. 3-14. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Наночастинки (НЧ) оксидів заліза при їхньому виробництві та застосуванні можуть потрапляти в організм людини з повітрям, їжею та ліками. З огляду на високу біологічну активність НЧ, важливим питанням для профілактичної медицини є дослідження особливостей їхньої токсичності та обгрунтування засобів профілактики негативного впливу. Мета дослідження - визначення токсичності розчинів Fe2O3 з частинками різного розміру та оцінка ефективності застосування препарату "Кверцетин" як засобу профілактики їхнього негативного впливу на організм щурів. Експеримент проведено на статевозрілих щурах лінії Вістар з початковою масою тіла 180 - 200 г, які перебували в умовах віварію на стандартному харчовому та водному режимах. Щури були розподілені на 6 дослідних і 2 контрольні групи. Першим 3 дослідним групам ізольовано в очеревину вводили колоїдні розчини Fe2O3 (із розміром частинок 19 нм, 75 нм і 400 нм), іншим 3 групам вводили колоїдні розчини Fe2O3 на фоні вживання препарату "Кверцетин" (4 мг на 100 г маси тіла). Контрольним щурам вводили стабілізатор НЧ - 0,1 % розчин желатини ізольовано й на фоні вживання Кверцетину. У щурів у динаміці експерименту вимірювали масу тіла. Після 30 введень забирали кров та органи, визначали відносну масу органів, проводили загальний аналіз крові з підрахунком лейкоцитарної формули; визначали біохімічні показники, що характеризують стан печінки, нирок, білкового та ліпідного обмінів; оцінювали активність перитонеальних макрофагів і вміст циркулюючих імунних комплексів (ЦІК) у крові. Висновки: порушення клітинного складу крові, підвищення активності внутрішньоклітинних ферментів, утворення ЦіК є ознаками токсичного ураження органів і тканин, що вказує на потенційну гемато, гепато і нефротоксичну дію Fe2O3, особливо НЧ 19 нм. Препарат "Кверцетин", який щури вживали одночасно з уведенням Fe2O3, виявляв мембранопротекторну, антиоксидантну та детоксикаційну дію, що дозволяє рекомендувати його для профілактики негативного впливу НЧ Fe2O3 на організм.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.418 + Р419.441.8-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського