РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000818089<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Нагорна А. М. 
Стан виробничого травматизму в Україні в умовах пандемії COVID-19 / А. М. Нагорна, Н. В. Савенкова // Укр. журн. з проблем медицини праці. - 2021. - 17, № 3. - С. 160-174. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Пандемія Ковід-19 (COVID-19) відобразилася на показниках виробничого травматизму як у світі, так і в Україні. Міжнародна організація праці розробила систему міжнародних трудових норм, які є корисними в сфері праці в контексті кризового реагування на спалах COVID-19. Виконання основних положень цих норм, пов'язаних з охороною праці, захистом окремих категорій працівників, є гарантією того, що роботодавці та органи влади будуть забезпечувати гідну зайнятість в умовах пандемії COVID-19. Роботодавці повинні запобігати виникненню аварійних ситуацій і нещасних випадків (НВ) на виробництві, забезпечувати безпечні робочі місця, механізми, устаткування й процеси, що не загрожують здоров'ю працівника. В Україні в період пандемії з'явились нормативно-правові акти (наказ МОЗ України № 521 (2020) "Про внесення зміни до Переліку особливо небезпечних, небезпечних інфекційних та паразитарних хвороб людини і носійства збудників цих хвороб", які передбачають гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2", що дає можливість відносити в статистичну групу НВ на виробництві. Мета дослідження - виявлення закономірностей поширеності НВ на виробництві в Україні в умовах пандемії COVID-19. В основу методики вивчення поширеності виробничого травматизму було покладено принцип суцільної статистичної вибірки первинних документів, складених на всі випадки вперше виявлених і зареєстрованих в Україні НВ на виробництві в Україні за 2019 - 2021 роки, за формою Акта Н-1 (у разі, коли НВ визнано таким, що пов'язаний з виробництвом). За даними Державної служби статистики України та Державної служби України з питань праці (Держпраці) проведено аналіз виробничого травматизму за ці роки за видами економічної діяльності, професіями, причинами виникнення. Дані обробляли класичними методами дескриптивної епідеміології. Висновки: за 2020 рік до Фонду соціального страхування України, Держпраці надійшло 40 737 повідомлень про НВ/гострі професійні захворювання (отруєння). Порівняно з 2019 роком кількість таких повідомлень збільшилася в 7 разів, кількість зі смертельним наслідком - на 25,5 % у зв'язку з великою кількістю захворювань на COVID-19 медичних та/або інших працівників. За 2020 рік зареєстровано 6646 (з них 393 - смертельно) потерпілих від НВ/гострих професійних захворювань на виробництві, на яких складено акти за формою Н-1/П, пов'язані з виробництвом. Стаж роботи більше половини середнього терміну розвитку профзахворювань у професії є фактором ризику, а праця у шкідливих умовах для осіб, вік яких становить понад 40 років, є критичною, що потребує розробки та впровадження норм з оцінки та керування професійним ризиком.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.245.88

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського