РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000818095<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Трахтенберг І. М. 
Дослідження гематотоксичної дії мікро- і наночастинок оксиду заліза Fe2O3 за умови одноразового та тривалого надходження в організм щурів / І. М. Трахтенберг, Н. М. Дмитруха, О. С. Лагутіна, Т. К. Короленко, Л. А. Легкоступ, О. В. Герасімова // Укр. журн. з проблем медицини праці. - 2021. - 17, № 4. - С. 215-224. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Наночастинки оксиду заліза Fe2O3 (НЧ Fe2O3) завдяки особливим магнітним властивостям використовуються в промисловості як каталізатори, а також у медицині для лікування та діагностики онкологічних захворювань. З огляду на малі розміри НЧ та їхню підвищену біологічну активність, акумуляцію у внутрішніх органах і повільну елімінацію дослідження їхнього впливу на організм є важливою медико-біологічною проблемою. Мета дослідження - вивчення впливу оксиду заліза Fe2O3 з мікро- і наночастинками на склад і коагулометричні показники периферичної крові за умови моделювання гострої та субхронічної інтоксикацій у щурів. Об'єкт дослідження - колоїдні розчини Fe2O3 з частинками 19 нм і 400 нм; щури самці лінії Вістар (n = 30), які були розподілені на 3 групи (n = 10). 1-й дослідній групі щурів вводили розчин НЧ Fe2O3 19 нм; 2-й групі - розчин Fe2O3 з частинками 400 нм; контрольній групі тварин вводили 0,9 % фізіологічний розчин. Визначення складу периферичної крові виконано за допомогою гематологічного аналізатора Elite 3 (Чехія), показників коагулограми на приладі Humaclot Junior (Німеччина). Дослідження виконано після одноразового інтратрахеального і 30-разового внутрішньоочеревинного введення розчинів Fe2O3. Висновки: гостра інтоксикація Fe2O3 викликала пригнічення еритропоезу, процесу синтезу гемоглобіну, підвищення згортання крові. Тривале надходження розчинів Fe2O3 в організм щурів характеризувалось більш виразним впливом на всі досліджувані показники крові, що вказує на розвиток анемії, стимуляцію клітин макрофагально-моноцитарного ряду та підвищений ризик тромбоутворення. Отримані дані свідчать про наявність відмінностей у здатності мікро- та наночастинок Fe2O3 впливати на склад периферичної крові, процес синтезу гемоглобіну та показники системи згортання крові.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.418 + Р419.441.8-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського