РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000818171<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Cherno O. O. 
Energy characteristics of the electromagnetic vibration drive with pulse power supply of vibrator coils = Енергетичні характеристики електромагнітного вібраційного привода за імпульсного живлення обмоток вібратора / O. O. Cherno, A. P. Hurov, A. V. Ivanov // Техн. електродинаміка. - 2023. - № 2. - С. 53-60. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Вібраційне обладнання забезпечує різні технологічні процеси, такі як транспортування, сепарація, ущільнення сумішей. Електромагнітний привод зазвичай використовується у вібраційних конвеєрах, живильниках та інших пристроях, де здійснюється автоматичне керування параметрами вібрації. Підвищення енергетичної ефективності таких пристроїв є актуальною задачею. В роботі досліджено вплив форми напруги живлення на енергетичні характеристики електромагнітного вібраційного привода та визначено найефективнішу форму напруги. Для цього було проведено аналіз факторів, що впливають на ККД привода. Виявлено, що одним з факторів є часовий інтервал між максимумом струму та мінімумом величини повітряного проміжку, а підвищення ККД можливе за рахунок зменшення цього інтервалу шляхом формування двополярних прямокутних імпульсів напруги з максимальною амплітудою, які створюють вузькі гострі імпульси струму обмотки вібратора. В результаті чисельного моделювання процесів у приводі виявлено, що у разі збільшення потужності імпульси струму викликають короткочасне глибоке насичення сталі, яке призводить до збільшення втрат і зменшення ККД. Тому, між позитивним та від'ємним імпульсами напруги було додано нульовий проміжок, що обмежує пікові значення струму. Проведено моделювання процесів у вібраційному приводі у разі живлення напругою запропонованої форми, розраховано його енергетичні характеристики: залежності ККД від частоти за різних величинах навантаження, залежність максимальних значень ККД від потужності. Встановлено, що застосування імпульсного живлення дає можливість підвищити ККД привода до 80 % у діапазоні потужностей від 0,25 від номінальної до номінальної, що в середньому на 10 % більше у порівнянні з синусоїдальною напругою. Отримано залежності оптимальних за критерієм максимуму ККД значень частоти та нульового проміжку від потужності, які можуть бути використані у разі автоматичного керування приводом.


Індекс рубрикатора НБУВ: З291

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14164 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського